Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti melyik állampolgárságot...

Ti melyik állampolgárságot választanátok?

Figyelt kérdés
Osztrák - magyar - román - japán többesállampolgár vagyok egyenlőre. Még kiskorú vagyok, de nemsokára döntenem kell. Bonyolult történet, hogy kaptam mindet meg és nagy szerencse. Tesóimnak nincs ennyi. Szüleim rájöttek, hogy nincs értelme, mert felnőtt korban úgyis választani kell. Pl Ausztria, Japán nem engedi a több állampolgárságot, csak kiskorúnak. Magyarország és Románia engedi véglegesen is.
2017. aug. 22. 19:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként most egy olyan európai uniós országban élek, ami nincs a listán. El tudnám itt képzelni az életem.
2017. aug. 22. 19:47
 2/7 A kérdező kommentje:
* le tudnám itt élni az életem
2017. aug. 22. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol élsz és élni fogsz, ez egyértelmű.
2017. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem, mert ott utána kell nézned, hogy mik az odavonatkozó szebályok.


Én magyar állampolgár vagyok, de Svájcban élek (és itt is maradunk a párommal), így megigényeljük majd a svájcit, de ezt csak ha teljesítettük a feltételeket, amivel megadják.


Szóval alaposan járj utána, hogy ahol maradni tervezel, mik a megkötések.

2017. aug. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak megjegyzem: Svájc nem európai uniós ország.
2017. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

EU-n belül gyakorlatilag mindegy, melyiket tartod meg, azonos jogaid lesznek mindenhol.

A japánoknál úgy tudom, elég japán hatóság előtt lemondani a többi állampolgárságodról, ami értelemszerűen máshol úgysem érvényes.


Ha van kedved leírni, megírnád, hogy sikerült ennyit összeszedned?

2017. aug. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tartsd meg a japánt!

Erősebb útlevelük van, mint a másik háromnak. Nem is beszélve arról, hogy milyen nehéz lenne megszerezni.

Ne foglalkozz az EU-val! Világviszonylatban a japánnal jársz igazán jól!

2018. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!