Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon élő és határoko...

Magyarországon élő és határokon túl rekedt magyarok?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy ha valamilyen csoda folytán az ország Trianon előtti határai visszaállnának (csak tegyük fel), szerintetek milyen reakciót váltana ki a magyar emberek zöméből?

Hisz legyen itt szó székelyekről, budapesten élő személyekről, tótokról vagy... akárkiről, aki szíve mélyén magyarnak vallja magát, a szerződés óta mindig is akadtak "gyűlölködő" emberek, akik függetlenek akartak lenni egymástól.

Nem régiben például olvastam egy erdélyi férfi véleményét a borsodiakról és azok rossz megítéléséről/előítéletéről, amiben azt próbálta részletesen kifejteni, mennyire "mérgezett" a legtöbb Magyarországon élő ember elméje, s még a románoktól sem kaptak ennyi gyűlöletet, mint tőlünk.

Ugyanezt az állítást azonban hallottam határokon belül élő családok szájából is, sok egyéb más ostobaság mellett. Mire fel ez a nagy ellenszenv? Hova tűnt az összetartás? És miért gondolja a legtöbb Magyarországon élő magyar, hogy akik anno kint rekedtek a politika miatt, már nem is tekinthetők a testvéreinknek?

Szerintem ugyanis az a kijelentés, hogy ki tudhatja magát magyarnak és ki nem, közel sem attól függ, jelenleg milyen földön él... Hanem hogy a szíve mélyén milyen kultúrához hű és milyen szokásokat tud a magáénak.


Mennyi esély lenne tehát arra (a népek keveredését félretéve), hogy megint egységes legyen a nemzet egy ilyen (fent említett) helyzetben? Képesek "lennénk" szeretetben/békében együtt élni és ítélkezés előtt esélyt adni minden embernek?



2017. szept. 17. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ellenszenv és gyűlölködés mindig létezett, mert vannak kóros elmeállapotú emberek. Nincs ezzel baj, míg kezelhető. Ha azonban túllép egy pontot, és általános emberi magatartássá válik,az rendkívül káros. Ez azonban sohasem magától alakul így, hanem mesterségesen szítják.

Az ok egyszerű. Akik halamon vannak és másokat tesznek tönkre, csakhogy hatalmuk, vagyonuk növekedjék, nehéz helyzetben lennének, ha többségben lennének a józanul gondolkodók. A gyűlölködés terjesztése tehát a hatalmon lévők eszköze azért, hogy a tömeg egymást gyűlölje helyettük.

2017. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha valóban úgy van, ahogy mondod, szomorú vagyok az emberek heves reakcióját illetően...

De akkor ez már alapul is szolgál arra, hogy senki nem tehet ellene semmit? Az én felfogásom szerint nem létezik ilyen opció... Nincs hatalom, amit egy nép ne tudna legyőzni közös akarattal. Igaz, bizonyos mértékben "mindkét" oldal keze meg van hátul kötve. De vajon mi történne, ha egyszer valamelyik fél engedne és megfordulna? (Remélem érted a hasonlatot, így ki tudnák "szabadítan" egymást...)

2017. szept. 17. 16:05
 3/7 szenes43 ***** válasza:
26%
Szerintem is nagy szemétség volt az amit Trianon csinált velünk. Azt azonban jó ha tudjuk hogy például állomásfőnök,postamester,csendőrőrsparancsnok stb. csak magyar lehetett akkor is ha 10% magyar lakta településről volt szó. Az oláhokat,rácokat,ruszinokat,tótokat stb. a magyarok is alsóbbrendűnek tartották annak ellenére hogy nem volt látható ellentét de az Osztrák Magyar Monarchia hadseregében a német nyelv volt a hivatalos. Kb. 1867-től ebben a felállásban éltek a magyarok és nagy Magyarország területén élő népek 1920-ig. Megsúgom hogy ezzel a 94 ezer négyzetkilométernyivel sem tud egyik kormány sem mit kezdeni.Most még gyatrább mert régen ha öt féle nép élt egy községben akkor is megértették egymás nyelvét.
2017. szept. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sőt, a hatalmat csak a nép tudja legyőzni. Ehhez azonban akarnia kell. Pontosan ezért kelt gyűlölködést a hatalom, így a nép erősen megosztott, gyűlölködik, ezáltal alkalmatlan a hatalom átvételére. Ezért hajlandó bármire a hatalom, hiszen egyetlen esélye, ha nem akarják megfosztani lehetőségitől. Ha akarnák, azon a napon lenne vége.
2017. szept. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Én nem kifogásolom Trianont,hiszen Szlovákia,Románia,Szerbia,Ukrajna,Horvátország,Ausztra mind jobb és gazadagabb Magyarországnál és a helyi magyarok is sokkal jobban jártak,mert könnyebb minden külföldön.
2017. szept. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
dsterbik HAGYJÁL BÉKÉN,szállj le rólam!
2017. szept. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó...

Nem igazán értem az indulataid okát... Legalább légy tökös és fejtsd ki nekem!

2017. szept. 19. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!