Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melegek tényleg ezért nem...

Melegek tényleg ezért nem voltak régen?

Figyelt kérdés

Egy 60-as tanárunk (inkább már 70 sztem) azt mondta a mostani baloldali meleg-házasság kapcsán, hogy utálja ezt a cirkuszt, és hogy most azért van egyáltalán annyi, mert hagyják.


Azt mondja, emlékszik, hogy az ő idejében (60-as, 70-es évek sztem) a rendőrök összeszedték a homókat éjszaka pl titkos találkahelyekről meg titkos melegbárok elől, bevitték őket, jól elverték párszor, aztán nem volt kedvük többet homokozni.

De hogy most meg jönnek mindenféle emberi jogokkal meg panaszkodnak, és hogy most állítólag azért nem teszik már ezt a rendőrök.


De ez régen tényleg működött? Mert ha igen, akkor anyagilag se utolsó, h pl a pszichiátria is mentesülne egy csomó tehertől, mert hallom, h azért sokan próbálkoznak a gyógyulással. Ez a pszichiátria ugye ez megint egy modernkori divat-dili.


Ebből mi az igazság? Jól látja az ürge vagy nem? Erről nem igen lehet hallani sehol, de persze gondolom, nem propagálták annyira a dolgot.

Mondjuk emberi jogok kellenek, ez tény, de az jó kérdés, hol a határ.


2017. szept. 17. 21:35
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
ja és mielőtt valaki ezt gondolná, én ugyan nem vagyok homofób, csak érdekelne, hogy ha ez a 60 feletti korosztály ezt élte meg és most ezt gondolja, akkor a nagy átlagnak mi a véleménye?
2017. szept. 17. 21:36
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg akkor is voltak melegek, csak kevésbé vállalták ezt fel. Az biztos, hogy a homoszexualitás nem az utóbbi 20-25 év terméke, mert például az ókori görögöknél is elterjedt és elfogadott volt.
2017. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem látod abban a logikai ellentmondást, amit leírtál?
2017. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 Alain Delon ***** válasza:
86%
A tanárod csak egy vén, h_lye megmondóember.
2017. szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Melegek mindig voltak, állatoknál is van homoszexualitás. Az már más tészta, hogy mikor, hol, melyik társadalom hogyan viszonyult hozzájuk. Az ókori Hellászban elfogadott volt például, de a keresztény Európában viszont bűnösöknek tekintették őket.
2017. szept. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 Blaster123 ***** válasza:
79%

Ókori társadalmakban is voltak homo vagy biszexuálisok, görög illetve római társadalomban nem volt annyira kegyetlenül elnyomva, mint a középkori keresztény Európában.

Minden korban találsz melegeket, csak nem biztos, hogy merték vállalni nyíltan.


"azért sokan próbálkoznak a gyógyulással."

Ez nem egy betegség, ebből nem kell kigyógyulniuk, egyszerűen csak így éreznek.


Azt én is ellenzem, hogy az utcákon parádésan gyakran provokativan ünnepelgetnek, de nemhinném, hogy ez a többségre vonatkozik. Ilyen szélsőséges esetek nem csak szexualitás terén vannak.

Szexualitás legyen mindenkinek a magánügye, és tartsa is ott.

2017. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
94%

De most amúgy azt akarod mondani, hogy nem vagy homofób, de jó ötletnek tartanád, hogy a zsernyákok összeverjék a melegeket a nemi irányultságuk miatt???


Fordítsuk meg!


A téged szarrá verne gumibottal mondjuk 4 jól megtermett zsaru, mert hetero vagy, utána homoszexuális lennél?

2017. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
85%
*A=Ha
2017. szept. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%

Bár én csak 49 vagyok, de régen nem a rendőrök bántották a melegeket. Hanem egyfajta megbélyegzettségnek számított mások szemében, lenézték, kinevették, kiközösítették őket. Ezért aki meleg lehetett az titkolta. Ezért nem is tudok olyanról aki meleg lett volna, persze ez azért is lehetett mert nem érdekeltek. Szinte hasonló kategóriába sorolták az emberek mint ha ma az derülne valakiről ki hogy kutyára gerjed.

Még az akkori kabarékban is tréfát űztek a melegségből. Például katonaéletet bemutató kabaréban megkérdezi a honvéd a tisztet hogy a semleges neműek hova álljanak. Erre a tiszt: Szorosan mögém.

Vagy ha egy fiú vagy kamasz nőiesen nézett ki vagy ha úgy viselkedett, akkor a többiek azzal szégyenítették meg hogy na mi van, b... vagy? Vagy azzal hogy nézzétek, ez b...! Az volt az elfogadott ha lányok érdekeltek egy fiút. Nem számított ha éppen nem járt senkivel, de ha tudták róla hogy a lányok érdeklik akkor nem volt gondja.

2017. szept. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
96%

83 éves vagyok. Régen a melegek nem reklámoztál magukat, de nem is titkolták. Ismerek egy volt szülésznőt, akiről mindenki tudta a városban, hogy meleg. Csak a barátnőjével lehetett látni. A ,kórház legjobb szülésznője volt.

Vagy volt egy férfi, aki minden vasárnap áldozott a misén, és róla is tudta mindenki, hogy meleg.

Nem igazán törődött vele senki.

A rendőrök azokat vitték be, akik parkokban, nyilvános helyen szeretkeztek. Akár meleg volt, akár nem.

2017. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!