Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a televízó műsorok egyre unalmasabbak, igénytelenebbek, és nem szórakoztatnak? Ismétlések a filmeknél, sokadik tehetségkutatók, valóságshowk, megrendezett doku-realityk, gagyi vígjátékok és semmi értelmes szinte.

Figyelt kérdés
Sok ismerősömnek tévéje sincs már.
2017. szept. 19. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert régen nem volt internet, ahol már fönn van minden. Így, hogy már van, nem fordítanak pénzt a tv-re, igyekeznek 2 ft-ból kihozni a műsorokat.
2017. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A filmeket tucatjával bérlik és inkább leadják mint vegyenek újakat . Mozival nettel nem tudnak versenyezni . Tematikus és ismeretterjesztő csatornák hasznosak . A többi szinte csak reklámok közötti réseket tölti ki a filmjeikkel műsoraikkal . A tv eredeti szerepe a tömegek megtévesztése és a fogyasztás serkentése volt . Kivétel az a kevés csatorna produkció ami tényleg hiteles képet adatokat közöl és kikapcsol .
2017. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mozival nettel nem tudnak versenyezni"

De meg se próbálnak!

9-ig, néha fél10-ig jóbarátokközt, megy győzikesó, meg meztelentúlélők.

Állítólag ez kell nekünk.

Hát nekem nem.


NEM fogok filmet néznifél10-től 11-fél12-ig, mert reggel 6-kor kelek.

TV-ben legalábbis nem.

Adják 8-tól

2017. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
A műsorok színvonala idomul a nézők igényeihez. Ha senki nem nézné az éjjel nappal barátok köztet, meg a nyál születik szerű műsorokat, akkor nem is adnák le. Sőt le se forgatnák. De van rá igény, ezért igen.
2017. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is észrevettem, de nem tudom eldönteni, hogy azért, mert egyszerűen én untam el, vagy mert tényleg megy lefelé a színvonal.

Filmek között néha még csak-csak találok vmi nézhetőt (mondjuk ált. este 10 után kezdődőt, és nem a főbb csatornákon), de máskor... húha. A főzős tehetségkutatókat még megnézegetem, de:

- az énekes tehetségkutatókból nekem már elegem van, mert évi szinten annyi őstehetséget úgysem találnak, hogy MIND a 10-12-14 versenyző tényleg jó legyen (és ne az legyen, hogy eladható, jól vagy érdekesen néz ki, viszonylag jól, nem túl érdekes hangon el tudja énekelni az I Will Survive-ot mint vmi karaokeban, egyéniség nuku...)... a régebbi szezonokat érdekesebbnek találtam, de nem tudom, azért, mert tinikoromban jobban el lehetett varázsolni, vagy tényleg egyéniségebbek voltak a versenyzők

- ma már egyre kevesebb minőségi saját gyártmányú műsor van... vetélkedők egyre bugyutábbak, hogy a műkörmös Vikyke is jelentkezzen rájuk és nézze őket, ezenkívül meg van tv-csatornánként évi 1 tehetségkutató (ha főzős van, akkor 2), pár hétvégi gagyi "ismeretterjesztő" meg a hülye dokurealityk, meg egy-két szar valóságshow... régebben főműsoridőben ment filmajánló, kulturális műsor, több értelmesebb vetélkedő volt, értelmes vicc/paródiaműsor kb. 20 éve nincs (ill. a Showder Klub tűrhetően kezdett, de az is a béka popsija alatt van), minőségi természetfilmek. Most pl. néztem csomó '80-as években készült saját gyártmányú magyar gyerekfilmeket, tök jópofák voltak... ma erre nincs igény. Vetítik az olcsón megvehető összes gagyi sorozatot (nem minden sorozat gagyi, de van egy csomó gagyi), irtó olcsó, gányul kinéző 3d animációs gyerekműsorokat, meg az egyszer olcsón megvett, unalomig ismételt vígjátékokat.

2017. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 dickharta ***** válasza:

meg persze ott vannak a tv reklámok! én amiatt nem nézem a kereskedelmi adókat. minek van??

mindenki kimegy,vagy elkapcsol. akkor minek ölnek bele milliárdokat a tv reklám iparba?

ki tud mondani olyat,aki úgy ül a tv előtt,hogy de jó jönnek a reklámok?! egy film alatt minimum 3x10 perc. .

2017. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy meg arra, hogy miért: a tv-knek a pénz a fontos... amíg a proli réteg megnézi 26odszorra is a 10 évvel ezelőtti Adam Sandler-féle borzadványt, addig minek gyártsanak pénzen saját műsort? Vagy minek csináljanak saját, nívós műsorokat, ha az utca embere 2 fillérért elvállalja a színészi munkát a Gyanú árnyékábanban meg az Éjjel-Nappalban...
2017. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki véleményét,igazán jó meglátás mindegyik.Dickharta amúgy a marketingesek tudják,hogy elkapcsolnak a reklámoknál,vagy kimennek az emberek,tudom ,mert ezt tanultam.Mégis megy a vásárlásösztönzés ugye,keményen.Az is igaz,hogy amíg van kereslet az igénytelenebb műsorokra,addíg lesznek is ilyen műsorok.Mindenesetre már alig nézem én is személy szerint.Ott van a neten minden.Szomorú azért valahogy,hogy ide jutott a televíziózás.
2017. szept. 19. 16:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden, amit valaki csinál, érdekből történik. Lehet, hogy félreismert érdekből, hamis érdekből, de abból. Az érdek egy fura dolog, minél bonyolultabb az ember kapcsolata, annál nagyobb a tehetetlensége.


Amikor túltermelés van akkor felborul az egyensúly. Megindul az élet-halál harc a túlélésért, és ilyenkor semmi sem szent. Ilyenkor hamarosan kizárólag az erő számít, erkölcs, morál, szabály nem. Azok mind valójában önmérséklő eszközök. Egyetlen külső mérséklő van, az erő. Kicsit bonyolultabb a dolog, de némi egyszerűsítéssel mondhatjuk, az erő a pénz. És pénzzel manipulálni is lehet.


A TV műsorok és maga a TV mint média, versenyez. Náluk a verseny eredménye az, ha minél többen minél többet fizetnek nekik. Igényes műsor készítése drága. Az igénytelené olcsó. Tehát el kell érni, hogy nagy tömegek igénytelent akarjanak. Ehhez le kell butítani őket. Erre számos eszköz van, és itt találkozik a média és a politika érdeke. A buta ember igénytelen, mert örül, hogy él, energiája döntő része a megélhetésre megy, nem marad igényre, művészetre, szépre, alkotásra és hasonlókra. A buta ember manipulálható is, eladható neki a bóvli értékként. Sok buta néző kell tehát. Azaz buta embert kell előállítani nagy mennyiségben. Az okosításra az iskolarendszer szolgál, ha tönkretesszük, lehet mondani, hogy okosítunk (elvégre iskola), valójában azonban butítunk. Ezt nagyon bonyolult dolog megvalósítani, de megéri, mert ekkor e is sokkal olcsóbb. A többit el lehet lopni. Továbbá a buta embert a politikus is jól tudja manipulálni, így bármeddig hatalmon maradhat. Ez a közös érdeke a médiával (iparral és sok más gazdasági szereplővel).


A gagyi műsorok besegítenek a tönkretett oktatásnak is, így létrejön egy sokszorosan összefonódott rendszer, ahol a nagy tömegek végrehajtják, mit kevés ember akar. Néhány politikus és gazdasági tulajdonos. Egymást segítve maradnak hatalmon. Persze az nem baj, ha ők okosak, ezért alakul ki egy külön réteg, az elit, ahová (egy demokráciában) bárki bekerülhet. Ha meg tudja fizetni. Ő nem a gagyi műsorokat nézi persze.

2017. szept. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amerikában ezt már profi módon csinálják.

Ezt támogatja még a vallás is.

A profi azt jelenti, hogy ez már senkinek se szúr szemet, senkit se zavar nagyon. Aki tudja, az se tehet semmit.

Sőt: akár le is lehet írni. Nem visz el a nagy fekete autó.

És mégis működik... sőt: EZ jön ide, hozzánk is.

20 év múlva ez már nálunk is bejáratott módszer lesz, senkit se fog zavarni itt se.

2017. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!