Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy csomó órán leégetem magam...

Egy csomó órán leégetem magam a suliban. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy 10 perc és a fele osztály elfelejti, de a tanárok biztos nem. Meg én sem tudok ilyen könnyen elengedni valamit, mintha meg sem történt volna. Lelkiismeret furdalásom van, hogy miért nem tudtam a választ, vagy miért nem figyeltem jobban. Nem tudom mit csináljak. Az ilyen érzés nehezen múlik el. Van hogy heteken át rágódok egy-egy (apró) dolgon. Lehet ezen valahogy segíteni?
2017. szept. 19. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az segített hogy rájöttem hogy tulajdonképpen senkit sem érdekel hogy ment mások felelete. A fele osztály oda se figyel, a többiek meg kb a kövi órára elfelejtik. Ha te nem csinálsz belőle nagy ügyet akkor mások se fognak.
2017. szept. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tanulsz rendesen? Napról napra? Ha nem, akkor ezen segíteni kell, mielőtt nem késő. Az aznapi leckét tanuld meg, és ne azt nézd, hogy másnap miből lesz óra. Reggel vagy óra előtt ismételd át az anyagot, jobban fog menni.
2017. szept. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Reggelizz rendesen! Az olyan iskolai problémák, mint figyelemzavar, lassúság, koncentrációs nehézség stb. jelentős része az elégtelen táplálkozásból fakadó nem megfelelő mentális állapot következménye. Emellett komolyabb fizikai okai is lehetnek, ha ennek felmerül a lehetősége, érdemes pár vizsgálatot megcsinálni (vérszegénység, cukorbetegség, magnéziumhiány stb.).


Ha úgy gondolod, hogy ezek nagyjából kizárhatóak, akkor valamilyen pszichés ok lehet a háttérben, amivel esetleg érdemes lehet az iskolapszichológust megkeresni (már ha van nálatok). A leírásod ugyan forrásnak nagyon kevés, de én inkább ez utóbbira gyanakodnék elsősorban, mivel nem igazán normális, ha valaki az egészen jelentéktelen hibáin is ennyit rágódik utólag.

Mondhatnám úgy is, hogy tinikorban az időnkénti, kellemetlenként megélt iskolai élmények teljesen normálisak, viszont a miattuk érzett túlzott bűntudat, szorongás, önemésztés tartósodása nem az, sőt ez sokkal inkább kórtünetnek tekinthető, mint a "leégések" előfordulása.

2017. szept. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudok mindig reggelizni (idő hiánya miatt. Ingázok), de mindig próbálom valahogyan bepótolni. Az apró dolgokon való rágódás nálam tényleg sok ideig tart, de nem tudom miért. Van egy lány tesóm aki nagyobb mint én (2 évvel) de neki sosem voltak ilyen problémái. Próbálok ezen változtatni, de nem megyek vele valami sokra. Ha a mindennapi életben követek el valamit (veletlenül megbántok egy embert, vagy nem úgy viselkedtem valamiért ahogyan illik, aztán rögtön megbánom. Nagyon csendes is vagyok, nem szoktam majdnem soha sem visszaszólni, de ha mégis eléri valaki azt a szintet ahol már elegem van, nekem van bűntudatom hogy miért szóltam neki vissza) akkor sokkal több ideig rágódok rajta.

13/L (elfelejtettem leírni)


Köszönöm az eddigi válaszokat, próbálok minden órára készűlni és nem foglalkozni az esetleges "leégésekkel". Remélem azért sikerülni fog:)

2017. szept. 20. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!