Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire akar utalni a szomorú...

Gardis kérdése:

Mire akar utalni a szomorú bohóc kifejezés?

Figyelt kérdés
Nem akar beugrani már mamám egyszer elmagyarázta és neten se találtam magának a kifejezésnek az értelmét. Milyen emberre mondják ezt és miért? (fontos lenne e köré akarok építkezni költészetben.)

2017. szept. 29. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A megtörtséget, eltitkolt vagy nem ismert traumát, mély lelki sebet jelképezi. Bizonyos értelemben akár az önzetlenséget is jelentheti (bár ez kevésbé).


Ugye a bohóc az aki álarcot ölt és másokat megnevettet, a nézői közül viszont senkit nem érdekel/senki nem foglalkozik a valódi emberrel az álarc mögött, még kevésbé az ő személyes drámájával.


Nem tudom erre gondoltál-e?

2017. szept. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ember elmegy orvoshoz. Azt mondja, depressziós. Hogy az élet kemény és kegyetlen. Egyedül érzi magát a fenyegető világban. Az orvos azt mondja, "a kezelés egyszerű. A kiváló bohóc, Pagliacci ma este épp a városban van. Menjen el a műsorára, az majd felvidítja." Erre az ember könnyekben tör ki: "De doktor úr, én vagyok Pagliacci!"
2017. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rorscach; Watchmen :)
2017. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2. komment nagyon jó :D

1. komment igen valami ilyesmi, köszönöm a válaszokat :D

2017. szept. 30. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!