Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire hibás a társadalom,...

Mennyire hibás a társadalom, és mennyire az egyén a hajléktalanság kialakulásában?

Figyelt kérdés
2008. okt. 21. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen esete válogatja.Azért az látható, hogy nagyrészt a felelőtlen életvitel taszítja az egyént a hajléktalanságba,és csak ritkán a társadalom érzéketlensége.
2008. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Szinte mindig az egyén a hibás. A társadalom és a család sok marék szart dobhat az arcod felé, de te mindig lehetsz erősebb annál, hogy az utcára kerülj miatta.
2008. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És ha valakinek olyan pszichés betegségei lesznek a pénz, család, szociális háttér hiányából adódóan, amit nem tud feldolgozni, és ezért alakulnak ki beilleszkedési nehézségek? Akkor is hibás?

Köszönöm a válaszokat, egy dolgozatot írok erről, további vélemények is érdekelnek!

2008. okt. 21. 22:16
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Első válaszadó vagyok, éppen erre gndoltam, amikor a társadalom érzéketlenségéről írtam.

Lehet valaki olyan beteg pszihésen vagy akár szellemileg is, hogy kicsúszik alóla a talaj, és minden vagyonát elveszti.

És akkor még nem beszéltünk az álami gondozottakról, akik 18 évesen szó szerint az utcára kerülnek!

2008. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

A hajléktalanság elég összetett. A Társadalmat egészében nem lehet hibáztatni. Én inkább a szociális háló lyukasságáról beszélnék. Vannak emberek akik önhibáján kivül lesz hajléktalan. Hiszen vannak ilyenek.

Tény,hogy amíg a munkanélküliséget a gyárakon belül tartották nem volt ilyen. vagyis annak is fizettek a gyárban aki naphosszat nem csinált semmit. Most ezek az emberke kikerültek ebből van akinek képzetlensége ellenére sikerült új helyet találnia és dolgozik eltartja magát és a családját. Van aki átképezte magát használhatatlan szakmából használhatót képzett. De van sok olyan ember is aki világ életében utált dolgozni és segélyekből akart élni. Ezekből lesznek a hajléktalanok főképp. Vannak olyanok akik a munkanélküliség miatt olyan helyzetbe kerülnek, hogy a bank viszi a házat a fejük fölül és így válnak hajléktalanná. S hála Ágikának most már egyre többen vannak olyanok is akiket eddig a Lipoton kezeltek de mivel bezárták utcára kerültek. mint tudjuk ahhoz,hogy pl elmeotthonba kerüljenek szigorú feltételeknek kellene megfelelniük. De mivel hová menniük marad az utca.

Valahol gy riport filmben láttam egy éppen jól levő skizofrén asszonyt,,aki elmondta,hogy a családja nem fogadja vissza,mert gyógyszerek nélkül ön és közveszélyes. Ugyanis ha elfogynak a gyógyszerei és nem jut hozzá ,akkor jönnek a hangok és egyre rosszabb lesz. Olyan állapotban került be a Lipot-ba,hogy a hangok azt mondták neki ölni kell és késsel rohangált a házuk udvarán. Szóval ha az ilyen betegek egyre többen lesznek az utcán merünk-e majd sétálni?

Aztán persze vannak olyanok is akikről te írtál depressziósok, pánikbetegek stb. De ők vannak még kevesebben a hajléktalanok közt.

Szóval véleményem szerint nagyban az egyén tehet róla, de vannak rétegek amelyek utcára kerüléséről sajnos a társadalom, az állam felelőtlen döntései tehenek.


S még egy történet. Van egy hajléktalan egy általam ismert városban. A Mentősök nagyon jól ismerik mivel már egy ideje művese kezelésre hordják. Soha életében nem dolgozott munkahelyen, lényegben egész életében az utcán volt saját döntéséből. Még a szoc. alatt döntött így. Elmenádasa szerint a családjával semmi gond. Képzett ember, mert ha jól tudom mérnök. Nincs semmi züllés ilyesmi a háttérben. A Veséje is a sorozatos vesegyulladások miatt van ilyen állapotban, jó néhány kemény telet csinált már végig. A vérnyomása magas és persze nem kövér. Ő azt mondta amikor végzett az egyetemen látta milyen világban kéne dolgoznia és hová kéne az adóját fizetnie. S úgy döntött az ő szavaival, hogy ezeknek a rohadékoknak semmit nem ad az életéből ha bele döglik hát bele döglik. Tartsák el. Hát így lett hajléktalan, mert nem gyűjtött házra, nem épített, soha nem volt munkahelye és nem lesz nyugdíja. Eljött a rendszerváltás és a mentősök megkérdezték, dolgozna-e most,hogy megváltozott minden. Azt mondta csak akkor megy dolgozni ha a gyógyszerire való pénzt megkeresi. Így néha főleg nyáron végez napszámos alkalmi munkát, de nem az államnak, sem közhasznút sem mást nem hajlandó. néniknek segít felásni a kertet. felsöpörni az utcát, tüzelőt aprítani, behordani stb. Ezért hol kis pénzt hol egy levest vagy ebédet kap. Ő így él. S néha úgy érzem ő teszi jól. Ha belegondolunk mennyivel boldogabb minden baja ellenére, mint mi akik csak birka módjára dolgozunk és fizetjük az újabb adókat mert bajban az ország. Fizetjük azok helyett akik elcseszték és tele duplán, triplán a zsebük a miénk mert 6x-an üres.

Bocs de ez bennem volt már régóta.

2008. okt. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2008. okt. 22. 10:58
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy gondolom mindig az egyén tehet arról, ahol tart... Tudom, hogy elvesztheti valaki mindenét, és kikerülhet az utcára, de ha nagyon akarna tehetne ellene. De általában ezek az emberek nemis akarnak magukon segíteni... Nekik jó az úgy, ahogy élnek. Ha szarban vagyok akkor bármilyen munkát elvégzek, és támogatják is a hajléktalanokat, vannak szállások, étkeztetések, biztosítanak nekik fürdési lehetőséget, ruhát, és akár munkát is. De nem élnek ezzel a lehetőséggel, azért már tenni is kellene valamit...
2008. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 -Pimpike- válasza:

Egy történetet szeretnék leírni.

'95-ben a férjem( akkor még a barátom volt)kiment Japánba dolgozni.Az egyik munkatársa úgy jött haza hogy a felesége nem engedte be a lakásba(december volt)a barátomnál lakott 2 hónapig amíg albérletet talált az volt a szerencséje hogy volt munkahelye így nem került ki az utcára.

2008. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
én 2testvéremmel és anyámmal kerültem utcára régen,mert átvertek a lakás eladással minket,és mindenünket elvesztettük...nagyban az emberi szemétség az ami az utcára tesz,végtelenségig mocskos emberek élnek a földön
2009. febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!