Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ennek az idézetnek a...

Mi ennek az idézetnek a mondanivalója? Te hogyan értelmezed?

Figyelt kérdés

Nincs a világon se jó, se rossz:A gondolkozás teszi azzá.


Kíváncsi lennék hogy ti mit gondoltok róla,fejtsétek ki ha kérhetem.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. okt. 17. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kábé ugyanezt: "Nincs helyes meg helytelen, csakis közvélekedés."
2017. okt. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ezt aztán jól kifejtetted :D Várom a többi válaszolót!
2017. okt. 17. 22:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értelmezem, hogy pl.:

én azt gondolom, hogy X dolog jó (pl.: a női lábakra gondolni), de más azt mondja, hogy az nem jó (mert értelmetlen dolog). Ha többen mondják azt, hogy nem jó, akkor általánosságban az lesz elfogadva, hogy az nem jó dolog, míg én magam továbbra is gondolhatom azt, hogy az jó. A gondolkodásom szerint nekem az jó, ha rá gondolok, de a többség szerint nem jó, nem elfogadott.

2017. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell ezen kifejteni? A "jó" és a "rossz" ember alkotta fogalmak.
2017. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mentek a pacsik! (Ha valakinek lenne még valami hozzáfűzni valója vagy gondolata akkor azt is szívesen várom)
2017. okt. 17. 22:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Osztom a többiek véleményét is, de szerintem nincs túl nagy mondanivalója, mint általában az idézeteknek. Én azt gondolom, hogyha valaki idézeteket akarna hozzám vágni egy összefüggéstelen beszélgetésben, amivel “bölcsebbnek akar tūnni”, semmiképp nem látnám értelmét.


Általánosságban van értelme, de ha pl. valaki ezzel akarná megindokolni a rossz gondolatait, akkor céltalan.


A gondolat önmagáért beszél, de az “értelme” attól is függ, hogy milyen kontextusban használod. Na meg nem akármilyen gondolat teszi jóvá a dolgokat, hanem az összefüggõ, intelligens gondolkodás. Gondolni, bármit gondolhat az ember, lehet bármennyire szabadelvū, ez még nem teszi helyessé a vélekedéseit.


Pl. Vannak dolgok, amirõl sok ember negatívan vélekedik, miközben neked jó okod van rá, hogy helyesnek véld. Ezért nem fogadod el mások gondolkodását.(pl. örökbe fogadsz egy gyereket, hogy segíts rajta, miközben az ismerõseid idegenkednek az ilyesmitõl)


Vagy pl. olyan valamit vélsz helyesnek, ami egyértelmūen rossz, önérdekū (pl. bankrablás) és az égvilágon senki nem fog egyetérteni veled abban, hogy az helyes.

2017. nov. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :D
2017. dec. 3. 19:27
 8/10 anonim válasza:

"Nincs a világon se jó, se rossz"



Szerintem azt jelenti hogy ha sikerül figyelmen kívül hagyni a gondolatokat akkor csak történéseket tapasztalsz. Semmi többet.


"A gondolkozás teszi azzá."


Ahogy a tudatodba, a tudatalattiból előkerül egy gondolat, kép akkor már megszűnik jó és rossz nélkülinek lenni. Tehát a gondolkodás által válik a történés jó vagy rosszá.

2018. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Még valami ha még lejjebb megyünk.


Melyik felé tekintesz.


Előjöhet az a gondolat a tudatalattiból ha nem ragaszkodsz hozzá nem hagyod, hogy elterelje a figyelmed, akkor is történéseket "látsz". Semmi többet. Csak hát bekapcsol az elemző "tudat", így létrehozva a dualitást.

2018. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszod!
2018. jan. 21. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!