Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a versről?

Figyelt kérdés

Az én anyukám miért csak kritizál?

A világon senki sem tökéletes

És már én sem vagyok az originál.

Legyek én is inkább háromméteres?


Mint a modellek a címlapokon?

Én éhezek a hétköznapokon!

De neki így sem vagyok még elég.

Nem csak őt nem tölti el büszkeség.


Értetlenül nézek, hogy mivé lettem,

Egy szörny ül a tükör elött helyettem.

Bámulom, s próbálom megfejteni,

Vajon meg tudom-e még menteni


Vagy a lelkem már túl mélyre süllyedt?

Mint ahogyan a mérleg megsüllyedt?

Vagy talán van még remény számomra?

És nem futott még lelkem zátonyra?


Próbálom megérteni mi rosszat tettem,

Mit követtem el hogy ezt érdemlem?

Egyszer vége lesz a szenvedésnek.

S lehet majd az enyém is jó élet.


Vagy talán örökre így marad.

Kapok majd én még cifrábbakat,

S lehet végül én vetek véget

A keserves szenvedésemnek



2017. nov. 12. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Kiváló vers.
2017. nov. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem rossz,de van még mit fejlődni.Egyes részei ígéretesek, mások eléggé silányak.

De próbálkozz(gondolom, te írtad).

2017. nov. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Igen én írtam így próbálkozás képpen. 2. válaszoló megtudnád nekem mondani hogy melyikek ígéretesek? Érdekelne és előre is köszönöm a választ :)
2017. nov. 13. 20:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Néhol erőltetett, máshol meg nagyon frappánsan, gördülékenyen jön a rím. Az idegen szó (nekem legalábbis) nem illik bele és néhol nem ritmusos de ez utóbbi a 21.században háttérbe szorult. Szerintem is írj még és találd meg a stílusod. A versírás egyben játék is és napló. Olyan metaforákkal és hasonlatokkal írhatsz le akármit a rímekkel játszadozva, hogy soha nem jönnek rá, hogy miről is írtál pontosan. Pl írtam már verset önygilkosságról ahol a táncoló pillangóktól nem jutottam közelebb a dologhoz :D persze ki lehet bontani, megfejteni de sokan nem fogják megtenni. Te pedig megmenekülsz a vádaskodástól ha véletlen rossz kezekbe kerülne a versed. (Privát üzenet kapuja mindig nyitva áll az eltévedt lelkeknek)
2017. nov. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok.

"Egy szörny ül...még menteni." Mindenekelőtt ezt tartom ígéretesnek.Metafora, egyszerű, mégis figyelemfelkeltő.

A lélek zátonyra futása is érdekes, ez talán valamelyik nagy klasszikusuknál is szerepelhetne.

Végül:lehet majd az enyém is jó élet.Ez nekem azért tetszik, mert teljesen hétköznapi mondat formájában fejez ki olyat, amit jóval bonyolultabban és hosszabban is el lehetne mondani.

Az ilyen kifejezésmódot sokan költőietlennek, laposnak tartanák, de szerintem szükség van valami ilyesmire a költészetben, az irodalmi nyelv és a köznyelv közelítésére.

Verstanilag mindenképpen kell még tanulnod, nem fedeztem fel benne se időmértékes, se ütemhangsúlyos ritmust. Más versekhez képest meglepően azonos szótagszámú sorokból áll, de ez még kevés.Akadnak benne ragrímek is, sőt a süllyedt-süllyedt egy még szerencsétlenebb önrím.

Visszatérve a tartalomra:a szörnyet és az életet én megszemélyesíteném.Ha érdekel,megpróbálhatom.

Egyébként írtál mást is? Hány éves vagy?

2017. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok. És több költeményem nem igazán van. Ezt is csak éjjel 2-kor kapartam össze.És értem, köszönöm hogy elmondtad róla a véleményed! :)
2017. nov. 14. 17:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Idősebbnek hittelek.De életkortól függetlenül mindenképp próbálkozz és olvass ismert és elismert szerzőket.És, ahogy már írtam, ismerkedj meg a verstannal.Sok sikert!
2017. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm! :)
2017. nov. 15. 15:39
 9/9 anonim ***** válasza:
5. Vsz 2. Sorának köulzepe,vesszőhiány s hogy kötőszó előtt
2018. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!