Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen az Angliai társadalom?

Milyen az Angliai társadalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg csak 16 èves vagyok, de jelenleg is tervezgetem a jovomet. Az eddig tapasztalt magyar normák, bántások, itelkezesek tapasztalata miatt elhatároztam, hogy felnott koromban biztosan nem maradok Magyarországon. A ketto celorszag ahova mennék majd az Kanada vagy Anglia. Természetesen a fo cèlom Kanada lenne, de a Kanadai társadalomrol nagyon sok forumot es oldalt megnéztem, tapasztalatokat hallgattam, szóval arrol eleg információval rendelkezem. Viszont, a másik oldalra is kiváncsi lennék. Amik érdekelnek: milyenek az angol emberek? Ott is létezik ez a kokemeny rasszizmus, homofóbia? Vagy anglia fejlettebb ezen a téren?



2017. nov. 15. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Rasszizmus mindenhol létezik ahol multikulturális a társadalom. Ez azért van mert eltérő kulturák nem tudnak zökkenőmentesen együtt élni. Csak rá kell nézni Ny.Eu-ra, vagy ott a Brexit.
2017. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Attol fugg mennyire zarkozik el az ember a tarsadalomtol. Angliaban nem nagyon szeretik az olyan bevandorlokat, akik nem akarnak beilleszkedni a tarsadalomba. Tehat az olyan ember, aki kimegy es elzarkozik az ottani lakosoktol, hogy a sajat nemzetisege korul legyen csak, azt nem udvozlik nagyon. En angol anyanyelvu vagyok(edesanyam magyar, Magyaroszagon is jartam iskolaba, azert tudok magyarul), nekem nem volt sosem problemam egyaltalan, mivel nem ugy alltak hozzam, hogy elitasitom az angol tarsadalmat, mivel rengeteg angol baratom van es angolul beszelek, ha kint vagyok 99%-ban. Meg a magyarokkal is angolul beszelunk, ha angol anyanyelvuekkel vagyunk. Ezert nem szeretik a lengyeleket az angolok, mivel ok az esetek tulnyomo reszeben elzarjak magukat az angoloktol Anglaiban, ha angolok kozt vannak sem erdekli oket, hogy az angol nem tud lengyelul, siman beszelgetnek tovabb lengyelul, arrol nem is beszelve, hogy rengeteg lengyel meg sem tud szolalni angolul. Tehat ha nem utasitod el a lakosokat es be tudsz illeszkedni, problemad nem lesz, ezt olyan mondja, aki tobbet elt kulfoldon, mint Magyarorszagon :)
2017. nov. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kanadában, és mindent összevetve az amerikai kontinensen talán befogadóbbak az emberek, hiszen az egy bevándorló társadalom - ettől függetlenül ott is létezik a rasszizmus, és a kirekesztés, csak társadalmi szinten nem olyan elfogadott, mint Európában.
2017. nov. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

anglia rosszabb mint kanada minden szempontból, nagyon erős a kasztrendszer, a gazdagok és a szegények között, főleg london, nem laknék ott csóróként, valami szar környéken, mint a kings cross, tottenham, meg ezek


de anglia nagy, vidéken full nyugis helyek is vannak, ha meleg vagy és ezért kérdezed az kb olyan mint itt

2017. nov. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

eleg koran elkezdted tervezgetni a jovodet

feleslegesen

nem tudhatod mit hoz a holnap


amugy anglia a legrosszabbhely ilyen szempontbol

ott van igazan eros rasszizmus es homofobia

ennek oka az iszonatosan sok bevandorlo // lengyel, magyar, szlovak, belga, spanyol, olasz, gorog, torok, arab stb. //

2017. nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
A hídon akkor kell átmenni, amikor odaértél kérdező. Majd ha itt lesz az ideje, akkor nézz körül, mert addig még hatalmasat változik a világ, ha az eddigi ütemben folytatódik a "menekültek" bevándorlása.
2017. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában a két szélso réteg az amelyik jobban kirekeszto (a sznob aki mindenkit lenéz, és az aluliskolázott aki semmit nem tud a világról). Én egy képzésre járok, egyetemre szeretnék menni egy tudományos szakra, csak úgy mint a tobbi csoporttársam akik kozt van brit, lengyel, egy meleg srác, feketék, hidjabos arabok. Senki nem tesz kulonbséget, a tanárok nagyon figyelnek, hogy senki sem legyen véletlenul se kirekesztve, nem úgy mint Magyarországon ahol a gimimben rengetegszer hallottam, hogy "nahát xy-ról tudtad hogy cigány?" itt ilyen nincs. Persze nem tokéletes minden és ha mondjuk a tescoba jelentkezel pénztárosnak és egy az angolt toro eloitéletes bangladesi fazon interjúztat, akkor nem sok jóra lehet számítani. De ha egy értelmiségi munkakorbe jelentkezel, akkor ott már normálisabb emberek vannak.
2017. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!