Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent ha valakire azt...

Mit jelent ha valakire azt mondják hogy hibás?

Figyelt kérdés
2017. nov. 22. 08:15
 1/7 Varga Péte4 ***** válasza:
Többnyire szoftverhibára utal ez a kifejezés. Magyarul: csökkent szellemi képességűnek tartott emberekre mondják.
2017. nov. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elfogadottan normális működést akadályozó szellemi gixer.
2017. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha VALAKIRE az mondják, az hibás mondás. Gép lehet hibás, vagy feladat megoldás. Ember nem. Nem ő a hibás, mint ember, hanem lehet hibás a megoldása, kifejezése, a munkája, a cselekedete, tette.
2017. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha fülkagyló vagy kislábujj nélkül születik, az hibás, nem? Még a neve is az, születési hiba vagy születési rendellenesség.

Vagy például mondják, hogy hibátlan az arca, hibátlan a bőre. Akinek nem olyan, akkor annak hibás, nem?

2017. nov. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

testi hiba, igen... De "te hibás vagy" - az nem lehet szerintem.

Valamilyen eseményben rosszul tettem valamit, hibáztam: "te ebben a dologban hibás vagy" ez is lehet.


Pontosan kell használni, különösen gyerekeknél, mert nagyon hazavágja az önértékelését, önbizalmát a " Te hibás vagy"

Te ezt rosszul tetted, javítsd ki! Te ezt rosszul tudod. Te hibáztál ekkor - hogy lehetne helyrehozni -ilyesmikre gondolok.

A jót is konkrétan kell mondani, nem a személyre: "Te jó vagy!"- nem j. "Te ezt nagyon jól csináltad," "jót rajzoltál", tetszik - így jó nevelési szempontból.

2017. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

No várjunk csak egy kicsit. A "hibás"-nak két jelentése van nálunk: valakinek valamilyen betegség, fogyatékosság, baleset következtében lesz valamilyen hibája (pl. fülkagyló nélkül születik (genetikai hiba), vagy levágja az ujját (baleset), hasonlók.

A másik értelme, hogy valamit csinált és hibázott közben, vagyis ő a hibás, amiért nem működik az a dolog, amin dolgozott.

Kérdező, te melyik értelmére gondoltál a szónak?

2017. nov. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Inkabb a masodik.. Ram mondtak ezt, mar kerdeztem mit jelent de elfelejtettem
2017. nov. 22. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!