Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bécsben milyen a megélhetés?

Bécsben milyen a megélhetés?

Figyelt kérdés

Ki szeretnék költözni, de nem tudom milyen albérlet-árakra számítsak. Kezdetben bolti eladói munkát is elvállalnék, később jobbat keresnék.

Van közgazdász diplomám és három (aktív) felsőfokú nyelvtudásom. Esetleg recepciós munka is érdekelne.


Egyedülállóként garzont/stúdiót kitudnék bérelni egyedül?

Később esetleg jönne ki hozzám családtag is, de az minimum fél év mire elintéződik.


Minden tanács érdekelne!

Esetleg más, németajkú nagyvárosok is szóba jöhetnek, Frankfurt, München, Berlin. De kicsi vagy közepes városok nem érdekelnek.



2018. jan. 15. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hát jobb, mint itthon. Szerintem menjél mindenképp. Ha beszélsz németül és más nyelveken, akkor nem lesz gond. De nagyon sokan ingáznak is határ menti városokból, anyagilag úgy éri meg a legeslegjobban. Bécs nagyon modern, jól fejlődik, bár személyes véleményem szerint egy kicsit unalmas tud lenni.
2018. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Németül nem beszélek, de a többi három nyelvvel (illetve még egy negyediket is beszélek, de azt még csak alapfokon, nem felső) szerintem eltudnék helyezkedni. Aztán később megtanulok németül is.
2018. jan. 15. 19:49
 3/18 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mik azok a nyelvek pontosan? Gondolom az egyik az angol, az manapság már teljes mértékben alapnak számít.
2018. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ha bolti eladó szeretnél lenni akkor kell németül beszélni.Lassan már a takarítónőknek is legalább középfokon.Én bécsben élek a belvárosban.Rég kijöttem ezért a lakásom nem túl drága.De hallottam higy garzobokat 600 plus rezsiért adnak ki.Ez elég sok ha mindjuk a fizud csak 1200
2018. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ezenfelül számolj kaucioval és provizióval.A városi bérlet havonta 58 euro.De ha évesett veszel akkor kb havi 35 .Egy telefon és internet előfizu kb 50.nálunk fizetni kell a Gist is.Ami megint csak 25.Ha egyedül keresel akkor megkell húzni a nadrágszíjat
2018. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Német nyelvtudással német ajkú országban nehezen fogsz munkát vállalni őket nem érdekli az hogy négy nyelven beszélsz ha a sajátjukat legalább közèpfokon nem beszéled.
2018. jan. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

6# vagyok

Inkabb azon az orszag teruleten keres allast amelyiken beszelsz. :)

2018. jan. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Nagy cégnél simán lehet más nyelvekkel is munkát kapni kint. Pont ma kaptam meg én is. A cég pedig fizeti a német nyelvórákat később. Ha az ember több nyelvet beszél, akkor gyakorlatilag bárhol lesz munka a számára.
2018. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Albi árakat,stb. tudsz nézni itt willhaben.at, immobilenscout24.at, több immobiliennel kezdődő ingatlanos oldal .at végződéssel.

Ilyenek vannak Németben is .de végződéssel.

Állásportál (de németül van) karriere.at, stepstone.at .

2018. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszöm a válaszokat.

Itt Pesten is egy multinál dolgozom épp egyszerre két idegen nyelvet használva. A magyar nem elvárás, sok a külföldi expat is.

Azért Bécs érdekelne, mert apa is oda akar költözni és talán lakhatnánk együtt. Bár neki már van kinti munkája.


További válaszokat is szívesen olvasok. :)

2018. jan. 16. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!