Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ország egyik vége vs. Másik....

Ország egyik vége vs. Másik. Ti mit választanátok?

Figyelt kérdés

Az ország Pest környéki (már inkább Nógrád M.) részéről költöztünk az Ausztria környéki részre. 2 gyerekünk van, szép lassan építgetjük az életünket, de 0 segítséggel a mai világban nem könnyű. Szörnyen lassan haladunk, fel kell újítani a házunkat, de egymagunk kevesek vagyunk. Anyagilag pedig a hitel nem opció, nekem pedig nagyon nem néz ki eddig munka, mert a gyerekeket hordani kell iskolába/óvodába, és ez egy munkahelyet sem érdekel. Ahonnan jöttünk, ott laknak a szüleim, akik mindenben támogatnak minket. Felmerült a visszaköltözés gondolata, de nem találok értelmes áron értelmes helyen házat. Őszintén leírva csak ott kapnánk házat annyiért, amennyink van rá, ahol minden szomszéd roma. Itt ilyen probléma egyáltalán nincsen, ezen a részen teljes a nyugalom. Ezt nem akarom feladni, illetve azt sem, amit eddig itt elértünk. De tény, hogy hiányzik az, hogy elmehessek nyugodt szívvel dolgozni, mert rajtunk kívül ott vannak még a szüleim, akik bármikor bárhova értük tudnának menni. Vagy, ha kikapcsolódásra vágyunk kettesben, van kire hagyni a gyerekeket.

Ezen a környéken, ahol most vagyunk egy kis faluban lakunk, aminek nagyon szeretem a nyugalmát. Bármit el akarok intézni, az gyorsan megy, mert nem kell egy több ezer fős településen sorbaállnom. Minden egyszerű, és a 99% barátságos, ha egy boltba másodjára megyek be, már úgy üdvözölnek, mint egy régi ismerőst.

A nagyobb városokban/azon a részen ezt nem tapasztaltam. Nehéz jó kapcsolatokat kiépíteni, minden személytelen, mindenre ezren várnak (munkahelytől az ügyintézésig).

Nehezen viseljük a távolságot, de jobban szeretjük ezt a környéket, pedig itt mindenki azt kérdezte, miért jöttünk el onnan... Ti mit választanátok? Volt valaki hasonló helyzetben?


2018. jan. 16. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szüleid még dolgoznak? Ha nyugdíjasok, akkor nem opció, hogy ők menjenek utánatok? Én a környezetemben sok ilyet láttam, hogy a nagyik mentek a gyerekek után.
2018. jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Aktívan dolgoznak még, jó munkahelyük van, ezt nem szeretnék otthagyni. Meg egyébként is ilyen "földhöz ragadt" a gondolkodásuk ebben a témában, számukra az a világ legjobb helye, el sem tudják képzelni itt az életet.
2018. jan. 18. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!