Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » MEnnyire történhetett a török...

MEnnyire történhetett a török hódoltság korában magyar-török keveredés, beolvadás?

Figyelt kérdés

Semmilyen adatot nem találok róla, pedig érdekelne.

Arról van tudomásom, hogy pl a nagy török központokban (Eger, Kanizsa, Pécs) maradt török lakosság, akik áttértek, és magyarok lettek.


Pl én egy ilyen török(?) várvédő leszármazottja vagyok, csak sajnos árnyalt a kép, mert beszélgettem egy turkológussal és ő is megerősítette, hogy a megszállt területen a török lakosság nagy része balkáni szláv volt, zömmel szerb. Én meg úgy tudom, hogy "igazi" törökök (anatóliai hadtest), csak nagyobb háborúkkor tartózkodott az ország területén.


Tehát nehéz kijelenteni, hogy a nagy török központokban lévő török lakosság, etnikailag tényleg török volt-e?


Még annyi, hogy nálunk ugye nem működött annyira az a rendszer -tudomásom szerint- ami pl a balkánon, hogy törökök magyar gyerekeket loptak.



#török #hódoltság #török-kor
2018. jan. 20. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ki tudja. A csontmaradványok antropometriai vizsgálata is csupán statisztikailag értékelhető, esetleg, ha olcsóbb lesz DNS vizsgálatokat végezni, akkor árnyaltabb lehet a kép.
2018. jan. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Találd ki magad.

Török férfiak tengere szerteszét az országban.

Magyar férfiak sokasága lemészárolva.


Borzasztó lehetett az asszonyainknak és leányainknak!

2018. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Cila-Bila válasza:
Az igaz lehet, hogy a magyarországi megszálló török katonaság többsége nem török volt, csak a vezetők. Még magyar származásúak is lehettek, mert a török a magyar gyermekek ezreit vitték Törökországba, és mint magyarok ellen harcoló janicsárok tértek vissza. Az már bizonyított, hogy Dacia területén sem vérbeli török katonák tartották megszállva. A török hadvezetőség a Birodalom nemzetiségeinek fiai nélkül akkora hadseregeket nem tudott volna kiállítani és a veszteségeket pótolni.
2018. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!