Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan nagyra...

Miért vannak olyan nagyra magukkal akik nem isznak alkoholt?

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 22:53
1 2
 1/17 anonim válasza:
39%
Ezt en sem ertettem soha! A kulturalt alkoholfogyasztassal nincs baj!
2018. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Én se fogyasztok alkoholt, és nem vagyok nagyra magammal.

Viszont akiket ismerek és fogyasztanak alkoholt azok viszont igen nagyra vannak magukkal és engem cukkolnak.

"Te kis anti alkoholista" "na igyál" "csak egy pohárral"

És nem értik meg hogy nem. (Azért nem iszom amúgy, mert még az alkohol szagától is rosszul vagyok)

2018. jan. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát... én úgy tapasztaltam, azok vannak nagyra magukkal akik isznak, lenézik azokat akik nem. A "miért nem iszol? Gyerek vagy?" még legkedvesebb volt azok közül amit kaptam, csak mert nem fogadtam el amit rám akartak tukmálni...
2018. jan. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Én sem iszom, mert nem szeretem a szagát, de nem tudom mire utalsz a kérdésedben.
2018. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Még csak nem is ismerek ilyeneket. Én sem iszok alkoholt, még csak alkalmakkor sem, de semmi problémám azzal, ha a barátaim isznak... amíg azt mértékkel teszik természetesen. Inkább az zavar, amikor egy olyan ember, aki el nem tud a piától szakadni, mondja nekem, hogy "de igyá' má' mert attól majd jobban érzed magadat" meg "milyen felnőtt vagy, ha nem szereted az alkoholt"... vagy "csak egy kortyot igyál belőle és meglátod, hogy mennyire jó"... "miért nem iszol? Fejedben még biztos gyerek vagy, de majd egyszer felnősz és szeretni fogod az alkoholt"

Egyszerűen még a szaga sem tetszik, az íze meg még annál is rosszabb. Ezt miért nem lehet elfogadni? Inkább ez a gyakoribb, mint az amiről te beszélsz.

2018. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Nem hiszem, hogy "nagyra lennék magammal" annak folytán, hogy nem iszok alkoholt. Ha kínálnak, visszautasítom, ha rákérdeznek a miértjére megválaszolom nekik. De nem ítélem el aki mértékkel iszik, és nem éreztetem magam felsőbbrendűnek, ezért a kérdésed általánosítás.
2018. jan. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

Valamiért el van szállva az egójuk, vagy aki ezt sérelmezi, ő lett alkoholista (vagy ez, vagy az, esetleg egyszerre a kettő). Ugyanakkor, van olyan mértékletes alkoholfogyasztás is, ami viszont megint nem dicsőség, mert olyan -nem megfelelő, vagy a napszakba, életformába nem illő- fajtájú alkoholt, vagy nem megfelelő alkalomkor, vagy helyen isznak emberek... Sajnos egyre inkább divatos ez és nagy reklámot is csinálnak neki.


Nekem volt egy férfikollégám (én is férfi vagyok), aki mindig büszkén panaszkodott, hogy már megint fáj a feje és ezzel cukkolt, hogy neked nem szokott fájni a fejed? Merthogy férfifejfájás és erre büszke volt jól láthatóan.

Viszont ez egy erőszakos, öntelt, fekete, rövid göndör hajú, sötétbarna szemű, szeplős durcsi orrú alak volt (akinek baja ebben az országban egyébként sem eshet, legfeljebb, ha belefúl az etanolba).


A legtöbb alkoholt is fogyasztó ismerősöm nem erőszakoskodott soha emiatt. Azok erőltetik szerintem, akik már az alkoholizmus egy magas fokára jutottak.

Azért, mert a függőség kialakít egy marhaerős egót bennük, amit nem lehet lerombolni.

2018. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Pont annyira vagyok nagyra magammal azért, hogy nem iszom, mint azért, hogy nem szarok az asztalra. (És igen, az analógia kiterjeszthető rád.)
2018. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Soha nem találkoztam ilyesmivel... Míg az köztudott, hogy a "normál" emberek sokszor erősen tukmálják az alkoholt arra, aki pedig megmondta világosan, hogy ő NEM iszik. Na ez baj. Nem lenne baj, ha az ország kevésbé lenne az alkoholisták országa, lehet kulturáltan is inni.
2018. jan. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13%

Talàn mert ezzel nyilvànitjàk ki, hogy ők magasabb szinten vannak, mint az alkoholt fogyasztók.

Amúgy engem meg az fusztràl, ha egy férfi sosem iszik. Számomra férfiatlan.

2018. jan. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!