Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jó az, hogy az emberek...

Miért jó az, hogy az emberek társadalmi normákat állítanak fel aminek ha nem felelsz meg vagy nem akarsz beállni a sorba lenéznek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl a szülésre. Nem szeretnék szülni. Hogy miért? Mert nem szeretem a gyerekeket irritálnak. Nem akarom arra áldozni az életem, hogy egy életet neveljek fel. Nem akarom a fizetésem , keresetem másra költeni.

Magammal és ha lesz párom vele akarok foglalkozni. Élni utazni szórakozni dolgozni nem egy kötelező feladatot ellátni. Igen önző okokból nem szeretnék gyereket mert nekem az nem okozna örömet untatana. Ezért le vagyok nézve meg vagyok vetve mert a norma az hogy a nő szül. Ki szerint norma ez?! Társadalom szerint? Nem azért élek hogy a társadalomnak feleljek meg hanem magamnak. Én elfogadom ha vakaiknek az a vágya hogy családja legyen gyerek ,férj/feleség . Fordítva ha valaki nem akarja ezeket miért kell bántani selejtezni és társai ? Mert ez a norma kapom a választ sokszor. Nem úgy akarok élni hogy normáknak feleljek meg amit mások állítottak fel és nem érezném magam jól benne. Nem lehetsz szingli ,meleg , független önálló ember mert a társadalmi norma ellentéte . Szingli vagyok ,ismerőseim barátaim,családtagok állandóan nyaggatnak hogy legyen mer valakim mert az ember azért van hogy part keressen magának megállapodjon stb stb. Miért nem lehet megérteni ha valaki egyedülálló és szereti is ? Ha jól érzi magát a bőrében és nem akar másra hagyatkozni ? Mert ez is ellent mond a nagy normáknak . Sok mindent sorolhatnék még ami társadalmi norma és el van várva de ha valaki nem akarja ezeket le van nézve.

Mire jók ezek? Mi értelme?



2018. febr. 16. 00:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
Jaj istenem, hány éves vagy , 23 (?) változhat még a jelenlegi álláspontod. Ha 35 vagy, akkor azt mondom, hogy jogos a felháborodásod, az állandó b..szogatások miatt.
2018. febr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Azért vagyok felháborodva mert nem értem miért is kéne bárkinek is a társadalom által kitalált norma szerint élni ami ráadásul nem is okozna örömet neki. Engem nem érdekel, hogy ki hogy éli az életet.

27 éves vágyok. Minap kolléganőmmel beszélgettünk erről a témáról és ő is ugyan ezen véleményen volt mint én. Mintha a társadalmi norma szabályok jobban tudnák mi jó nekem. Nemi szerepeket is úgy behatárolja a társadalom mintha az szent írás lenne és az úgy is van. Pl. Nő gyenge , helye a konyhában , szülésre való, szolgálja urát tegyen az ura kedvére. Férfi az erős a mindenható stb stb

2018. febr. 16. 00:56
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Jó- jó, de miért került ez a kérdés az "ünnepek" rovatba es miért pont a "Farsang" alrovatba?
2018. febr. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a felháborodásoddal, ezek a gondolat sorok többször is felmerültek bennem is. Igaz, én még nem mondtam le a gyerekvállalásról, de ha nem jön össze sem leszek letargikus. Pár éve még én sem akartam gyereket, S ezért majdnem többen "meg is köveztek". Én sem értem mért ilyen merevek, mért nem lehet tiszteletben tartania a másik ember életfelfogását. Én is megszólalt ám azokat a felelőtlen gyerekvállalókat, akik fiatalon, gyakorlatilag végzettség, munkatapasztalat nélkül vállalnak gyereket, de nem teszem, mert az az ő életük. Talán azért ilyenek, mert ekvakultak, ilyen nevelést kaptak, nem tudom. Vagy csak irigykednek, hogy másnak nem olyan gondterhelt az élete vagy csak az zavarja őket, hogy ők nem voltak arra képesek, hogy ellenálljanak a társadalmi elvárásoknak.
2018. febr. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod


Nem tudom miért került ez a kérdés a farsang,ünnep rovatba nem oda szántam. Elnézést kerek érte.

2018. febr. 16. 07:58
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy baráti körödnek - aminek te is tagja vagy - vannak elvárásai, úgy a társadalomnak is.

Ahogy te és a hozzád tartozók, baráti köröd tagjai lenézitek azokat, akik nem illenek bele a körötökbe, ugyanúgy a társadalom tagjai is ezt teszik.

.

Nem a társadalom néz le, tesz 'körön kívülire', csupán egyes tagjai.

"Ha jól érzi magát a bőrében és nem akar másra hagyatkozni ?"

Persze, ez nem 100%-os, hiszen eljön az az idő, amikor te már nem érzed jól a magad bőrében és akkor a mások utódainak gondozására fogsz zsorulni.

A társadalom javára szolgál viszont az, ha nem akarsz utódot, inkább ne legyen, minthogy a te hibád miatt a társadalomra későbbiekben káros utódot hozz létre. (Akarattal nem írok 'nevelést'.)

2018. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Köszönjük, hogy nem örökíted a génjeidet, szerintem így a legjobb mindenkinek.


Tudod, engem meg az ilyenek irritálnak, mint te. Vagy csak neked szabad lenézni másokat?

2018. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

"Nemi szerepeket is úgy behatárolja a társadalom mintha az szent írás lenne és az úgy is van. Pl. Nő gyenge , helye a konyhában , szülésre való, szolgálja urát tegyen az ura kedvére. Férfi az erős a mindenható stb stb"


Jól bemagoltad a femináci dumát. Csak az a baj, hogy ez már idejét múlt. Ugyan léteznek még ultrakonzervatívok (ahogy buta feminácik is), akik szerint így van, ahogy leírtad, de olyan kisebbség, mint pl a kommunisták.


Szerintem a munka és a gyerek simán összeegyeztethető, az én anyám is dolgozott világéletében. Ja, és mai napig apám főz (anyám csak hébe-hóba). :)


Sajnálom, hogy egy ideológia így áttudja mosni egy ember agyát. Ha nem vágysz gyerekre, nem baj, de ne keverd ide ezt hülyeséget, amit tolsz. Nincs meg mindenkiben az anyai ösztön (az evolúció szerint ezek a selejtesek).

2018. febr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam selejtnej csak azért mert nem akarok gyereket mert nem okoz nekem örömet. Sok volt osztálytársam már 20 évesen vagy érettségi előtt lett terhes nem ítéltem el mert nincs közöm hozza. Nekem az volt a fura meg sem ítéltem el. Vagy hogy már 20 -25 evesen házasodni ok valaki nekem az a fura meg sem ítélem el
2018. febr. 16. 10:59
 10/21 A kérdező kommentje:
Együtt vagyok egy férfival ne tartson gyengének sebezhetőnek érzékenyek romantikusnak csak azért mert no vagyok akit védelmezni kell. Nekem társ kell aki önálló se nem egy kisfiú aki után gondoskodhatok hogy főzzek mossak takarítsak rá míg ő semmit nem csinál csak pihen. Ne én legyek a pasim pótanyja. Ne kezeljen bejárónőnek. Erős független no vagyok akit nem kell biztonságban tartani. Ahogy a férfit sem kell biztonságban tartani
2018. febr. 16. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!