Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kínai újév: valaki elmagyarázn...

Kínai újév: valaki elmagyarázná nekem a sárkányos hagyományt? (alább)

Figyelt kérdés

Az Oddbods című animációban láttam egy kínai újéves összeállítást:


https://www.youtube.com/watch?v=pz1q1CJJAk8


Van egy rész, (5:25-5:55 között), melynek a hagyományát nem értem. Pogo, a csínytevő, kék bod egy sárga lampiont (vagy mit) tart és azzal rohangászik, a többiek meg a sárkányt tartják rudakon és mérgesen kergetik őt. Mikor Pogo eldobja és az Fuse fejére esik, aki büntetésből őt használta fel a papírgömb helyett, a többiek meg lelkesen kergetik.

Van egy másik verziója is (9:04-9:34), melyben szintén a papírgömbbel hergeli a társait. Azt is elhajítja, mert arra számított, hogy utána rohannak, de ők mérgesen állnak meg és a végén rányomják a sárkány fejét, mintha a sárkány bekapta volna őt.



2018. febr. 22. 11:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!