Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok a véleménye...

Rossz ember vagyok a véleményemért?

Figyelt kérdés
Szerintem a lányok és a férfiak nem ugyan olyanok és nem jó egyenlő félként kezelni őket. Nem ugyan olyan a gondolkodásunk sem. Pl nem lehet ugyan úgy venni azt, hogy egy csaj megüt egy pasit mint egy pasi megüt egy csajt.
2018. febr. 23. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem ugyanolyanok, és nem kell ugyanazt csinálniuk, ugyanúgy viselkedniük mindenben.

De egyenlő jogok illetik meg őket.

2018. febr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze egyenlő jogok, de szerintem jobban kéne büntetni egy pasit ha megüt egy nőt mint fordítva.
2018. febr. 23. 09:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2: Ebben nem értek egyet.

Nem attól függ a büntetés, hogy ki ütött meg kit, hanem attól, hogy milyen sérülést okozott. És nő is tud komoly sérülést okozni férfinak. Ez ugyanolyan elítélendő, mintha férfi okozta volna nőnek.

2018. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mansour ***** válasza:
81%

Érdekes felvetés amúgy, és bizonyos szempontból jogos. Csak sokkal egyszerűbb az egyenlő elbírálás elve. Mert különben azt is joggal fel lehetne vetni, hogy súlyosabban kellene büntetni, ha egy nagydarab, erős ember megüt egy gyengét, mint fordítva. És ez nagyon sok határesetet, nehezen elbírálható ügyet eredményezne.


Egyébként szerintem is sok szempontból rossz irányba ment el a női egyenjogúságért való küzdelem. De a jog előtti egyenlőség alap kell hogy legyen, már a fenti egyszerűségi elv miatt is.

2018. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rossz ember vagy, mert egy pasit jobban akarsz büntetni ugyanolyan testi sértésért, csak azért mert férfi az elkövető.
2018. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4 semmiféle szempontból nem jogos a felvetés.

Kérdező! Nem rossz ember vagy, hanem tudatlan, legalábbis ebből a szempontból. Minden ember más. Két férfi vagy két nő néha jobban különbözik egymástól, mint egy nő és férfi (nem szexuális szempontból!). A férfi és nő eltérő gondolkodásmódjának jól meghatározott evolúciós magyarázata van, a célszerűség.

A verés, ütés szempontjából az általad említett eltérés egyébként pár száz éves civilizációs jelenség. Vannak ma is népcsoportok, ahol ilyen megkülönböztetés nem létezik. Szintén célszerűségi okokból.

Nem érdemes egyes feminista mozgalmakat, vagy egyes emberek vélekedését összekeverni általános törvényszerűségekkel, tulajdonságokkal. Abból jönnek az ilyesfajta kérdések.

2018. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak mert néhány barátom most ezért utál és szar embernek érzem magam. :(
2018. febr. 23. 16:48
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

7: Ha ezért utálnak, akkor hülyék. Mindenkinek meg lehet a saját véleménye, nem kell mindenről ugyanazt gondolni. Csak nem kell másokra erőltetni a saját véleményünket.

Nem attól jó barátok valakik, hogy mindenről ugyanazt gondolják.

2018. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mansour ***** válasza:
57%
Vállald fel a véleményed, nem kell mindig a nyáj után menni! Ha valaki nem fogadja el, hogy valamiben más véleményen vagy, azzal nem biztos, hogy érdemes barátkozni.
2018. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek kérdező.
2018. márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!