Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan magyar, aki romániáb...

Van olyan magyar, aki romániában él, de nem ott született, hanem úgy költözött oda?

Figyelt kérdés
ha igen, mit dolgozik ott, pontosan hol, és mióta van ott? került valamikor hátrányos helyzetbe magyarsága miatt?Tud románul? Ha nem, hogyan kezelik ezt a románok?

2018. márc. 7. 14:52
 1/4 A kérdező kommentje:
munka miatt lehet ott fogok élni, esetleg erdélyi magyaroknak vagy másnak ha van észrevételevagy válaszai azt is szívesen veszem.
2018. márc. 7. 14:54
 2/4 anonim válasza:

Erdélyi magyar vagyok, és lassan egy éve Magyarországon élek. Az emberek áltában Romániából menekülnek, nem pedig oda mennek dolgozni. Nagyon rossz a megélhetőség. A fizetés jóval kevesebb, mint Magyarországon. Sok emberről tudok, akik dolgoztak 100-300 forint/órabérben(1,5-4,5 ron) . Az élelmiszer picivel olcsóbb, mint itt Magyarországon, viszont az öltözködés Romániában drágább.

Ha nem beszéled a nyelvet nem könnyű boldogulni. Minden hivatalos papírt és okiratot románul állítanak ki.

Vannak magyar kis városok, ahol még el lehet boldogulni a román nyelv nélkül. Hargita megyében több ilyen város is van, viszont ha jól tudom ott a legalacsonyabb az átlag kereslet.


Románok között is van normális, de a legtöbben el várják, ha már Romániában élsz akkor beszéld az ország nyelvét.

Én a helyedben átgondolnám, hogy megéri-e Romániában élni, főleg munka szempontjából.

Nehezebb, mint Magyarországon hidd el. :)

2018. márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

persze-persze nem orultem meg, arról van szó, hogy a cégem ahol dolgozok, felkínált egy elorelépési lehetoséget, csak hát a romániai telephelyen.

úgy tunik felejtos a dolog, mert csakis angolul, vagy magyarul tudnék kommunikálni, ami ha megoldható lenne nem is érdekelne, de félek, hogy nem érezném jól magam romániában :/

2018. márc. 9. 14:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak, olvastam róla.

Vannak, akik Mo-ról költöztek oda, különböző okokkal; hogy megtetszett nekik a környezet, házasság miatt stb.

Vannak nyugatról igazából hazatelepülő nemesek, akik visszavásárolták a régi családi kúriát és rátették az életüket, hogy rendbehozzák.

És a legérdekesebb, hogy vannak Angliában fiatalok, akiket kicsi korukban oda adtak örökbe, és csináltak egy fb csoportot, hogy keresik a családjukat. És többen már meg is találták, fölismerték őket a gyerekkori fényképükről. És vannak, akik haza települnek, annak ellenére, hogy csak angolul beszélnek. Persze tanulnak magyarul.

2018. ápr. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!