Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hatvanas években születtek?...

Hatvanas években születtek? Milyen gyerekkorotok volt? Miben hasonlított és miben tért el a mai gyerekek gyerekkorától?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem.
2018. márc. 22. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Internet híján a TV, rádió, a nyomtatott anyag, meg a diavetítő volt a szórakozás és az információszerzés eszköze. Emlékezetes volt az is amikor megjelent és megvettük az első kazettás magnót. Azelőtt az egész faluban csak egy magnó volt, az iskola tanárának egy bőrönd méretű orsós magnó.

Volt egy szovjet Szmena típusú fényképezőgépem, de azzal is szép képeket készítettem. Majd 1-2 hét alatt már elő is hívták a képeket. :)) Nagy szenzáció volt a színes filmtekercs megjelenése.

Könyvek közül például az Ablak-zsiráf című képes gyermeklexikonom volt:

[link]

Hetente járt a Szabad Föld c. újság, aminek hátulján volt néhány rajz "Gyermekvilág" címmel, amit mindig alig vártam. Ma GB méretben juthatnak hozzá a gyerekek az interneten színes rajzokhoz és filmekhez.

Sokat jártuk a természetet édesapámmal és az osztálytársaimmal. Például a folyó kavicsbányájában ritka köveket és ezüstösen fénylő fémrögöt keresgéltünk. Hobbiból tanulmányoztuk is a természetet, valamint a fizikát.

Rengeteg macskánk volt, volt úgy hogy a kiscicákkal együtt bújkáltam az ágy alatt.

Úgy gondolom hogy a mai gyerekek elfoglaltabbak, alig van idejük a gondtalan életre és túlterheltek is. De lehet hogy csak azért gondolom így mert városi lettem, ahol nagyobb a rohanás.

2018. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%
Hasonlóképpen, mint az előttem író. A család zártabb volt és összetartóbb. Húsvétkor csoportosan mentek a legények az utcán, az unokatestvérek, rokonok körbe locsolkodtak, nálunk is egymásnak adták a kilincset. A hétvégéket a család együtt töltötte, és szinte csak akkor ettünk húst, hétközben csak ha maradt hétvégéről. A hentesnél csak kétszer lehetett kapni hetente húst. A máj kuriózum vol. Déligyümölcs egyáltalán nem volt, emlékszem az életem első banánjára, 1965 -ben, és az első colára is. Száraztészta sem volt a boltban, a tésztát maguk gyúrták az asszonyok. Általában hűtő sem volt, nagy dolognak számított, ha valakinek jégszekrénye volt, és jött a jeges lovaskocsival, és rohantak az asszonyok a vödörrel és a fillérekkel. Sokat gyalogoltunk, sokat vonatoztunk, sokat cipekedtünk. Volt ünneplőruhánk, amit csak vasárnap vettünk fel. Most abban vagyok vasárnap is, amiben kedden. Max. esküvőre veszek fel ünneplőt, meg nagyobb összejövetelekre. Éppen néztem, hogy már esküvőn is utcai ruhába jönnek a vendégek, kockás ingben... a halálom. Sokat kirándultunk, túráztunk, még ma is ezekből az élményekből táplálkozom, az országos KÉK többször a lábamba van. Figyeltek ránk, gyerekekre, még az idegenek is. A felnőtteket tisztelni kellett. És ami nagyon fontos, a magyar helyesírást piszkosul megtanították az iskolában, nem úgy mint most. Szeretem a gyerekkoromat, nem volt gazdag, de bensőséges volt.
2018. márc. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!