Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetséges bármilyen ügyet...

Lehetséges bármilyen ügyet érdek nélkül képviselni "liberális módon" elvből?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy ügyet lehet úgy kéviselni, ha érdeked fűzödik hozzá. De ha azt mondod, hogy csak elvből képviseled, a világkképed, meggyőződésed miatt, akkor ha hajlandó vagy kiállni érte, akkor az azt jelenti, hogy hiszel benne, hogy iagazad van, ebben az esetben viszont azt hiszed, hogy mások hülyék ebben az ügyben. Miközben a legtöbb ember elfogadja, hogy másoknak más lehet a véleménye, azaz joga van mindenkinek a saját álláspontjához (ezt értettem a "liberális módon" alatt), de ekkor lényegében azt gondolod, hogy másoknak joga van hülyének lenni, de neked van igazad. Ezt nem mondják soha ki ezek a kultúremberek, de lényegében ez következik logikailag, és ez szerintem önámítás, önellentmondás, nem konzisztens.

2018. márc. 22. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább egy erős meggyőződésük van a témát illetően, ami általában tudati alapokból épül fel, még akkor is ha ez nem más mint saját megfigyelés. Ez az állapot megengedi a módosítast, a teljes felülbírálatot, az átértékelést új infók függvényében. De addig a pontig ameddig ilyen új infó nem érkezik, hiheted hogy igazad van és kiállhatsz mellette érdek nélkül.
2018. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?
2018. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!