Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen változást tapasztaltak...

Milyen változást tapasztaltak azok az életükben, akik törölték magukat a facebookról?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 2. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Több időm jut más tevékenységre (olvasás, egyéb netes tevékenység), eddig sem érdekelt más majomkodása, ezután meg egyáltalán nem. Aki fontos számomra, azzal másmilyen módon tartom a kapcsolatot.
2018. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Néhány hónapig volt csak fb-om, de ahányszor felnéztem, annyiszor fordult fel tőle a gyomrom. Idióta fotók, megosztások, idézetek, nyálas kommentek engem nem érdekelnek.

A barátaimmal tudok telefonon és személyesen beszélni, a többi nyomi meg nem érdekel, hogy mit sütött, milyet szart a kölyke, milyen cipőt, telefont és alufelnit vett.

Engem minden zavart ott, és úgy érzem, hogy az életem így is teljes, vagy teljesebb, nyugisabb.

2018. ápr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

A Facebook teljesen testre szabható. Hoppá

Nekem évek óta senki postjai nem jelennek meg. Egyszer megcsináltam, h egy ismerősömnek se mutassa ha bármit is kirak. Ha valakire rákeresek akkor látom a képeit, postjait.

De így tudok chatelni fájlokat megosztania chat-hívást csinálni az ismerőseimmel.

Gonosz facebook. Nyílván ha férgeskedni akár valaki, h áh facebook én különb vagyok fúj mások hülyeségeit nézni akkor az el se jut agyilag odáig, h az üzén falat meg lehet szüntetni vagy csak 1-2 ember postjait látni bárhogy variálható.

2018. ápr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt válaszolok a privátodra.


Nem mondtál újat azzal, hogy testreszabható! Tudom!


De mikor naponta jelölnek isminek olyanok, akiket csak látásból ismerek, vagy még úgy se, közben naponta tiltom le az idióták posztjait és játékmeghívásai, és egyszer már azt veszem észre, hogy már csak 2 olyan ember nincs letiltva, akivel egyéb módon tartom a kapcsolatot, mert nem lógnak 7/24-ben fészen, akkor már nincs mit keresnem ott.


Nézd, vannak barátaim, munkatársaim, unokatestvéreim, akikkel telefonon, skype-on, személyesen beszélünk amikor akarunk, semmi szükség a 24 órás online létre, nem csetelünk, nem ott éljük az életünket.


Nem férgeskedni akarok, és nem érzem magam ettől különbnek, csak tudok nélküle élni.

Azt is megértem, hogy egyeseknek ez már-már létszükséglet, de legyetek boldogok ott.

2018. ápr. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Értelmetlen amit írtál.

Minek kell okoskodni? Csak, h védjed az igazad, ami nincs?


Nem kell a postokat naponta tiltogatni. Egyszer be van álíltva és onnantól akár senkinek nem jelennek meg többé a postjai. Ezt nem naponta kell, ugyan már.


Az, h ismerősnek jelölnek olyanok akiket alig ismersz.

Nem kell visszaigazolni.

De ebben benne van az is, h valaki olyan jelöl ismerősnek, aki szretne valamit tőled, de nem tudja a telefon számod. Skype-n nehezebb megtalálni valakit, telefonálni meg egyre kevesebben telefonálnak.

Sok verzió elképzelhető miért keres valaki-valakit akár csak a vezetékneve alapján.

Az, h ismerősnek jelölnek és felvillan az a kis ikon, nem olyan nagy dolog.


"2 olyan ember nincs letiltva, akivel egyéb módon tartom a kapcsolatot, mert nem lógnak 7/24-ben fészen, akkor már nincs mit keresnem ott. "

Ha valóban csak 2 ember van, akivel ingyen interneten keresztül beszélnél, akkor tényleg felesleges. De ez nyílván nincs így.


A facebook, kb. ugyan az mint a skype. Csak jobb minőségő hanghívás indítható. Sokkal több ember van fent. Kb. ugyan az mint a skype csak jobb.


Amiket írtál az egyik se valós dolog.

Letörölted magad facebookról, mert különbek akartad magad érezni, ez volt az egó triped, h így jobb lesz.

nem is az, h akkor ha már regisztráltál akkor marad a facebook, ha esetleg valami régi osztálytárs, nagyon régi ismerős, elfeledett családtag vagy ha pl. elhagyod az irataid valaki ott rádkeresne. Csak akkor nem lépsz be csak hetente vagy havonta.

Nem törölni kell.

Sőt még meg is magyarázni, h ez mért jó.


Azt csinálsz amit akarsz. Csak ez oktalanság, butaság szerintem, pláne ez az önigazolás.

2018. ápr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Minek kell okoskodni? Csak, h védjed az igazad, ami nincs?"


Nem okoskodás, csak az én személyes véleményem erről az egészről.

Itt nincs olyan, hogy az én vagy a te igazad! Ha engem nem érdekel a fészbuk, akkor az az én magánügyem, Ha téged érdekel, az meg a tiéd. Ennyi.


"Nem kell a postokat naponta tiltogatni. Egyszer be van álíltva és onnantól akár senkinek nem jelennek meg többé a postjai. Ezt nem naponta kell, ugyan már."


Nem a posztokat tiltottam egyesével, hanem egyes személyek megosztásait egyben. Nem kell oktatni!


Teljesen mindegy, hogy ki miért akar engem fészbukon megkeresni. Ha nem talál, így járt. Rám ne keressen senki semmiért, mert nem vagyok kíváncsi senkire.

Régen is megvoltunk nélküle, ezután is megleszünk. Akik fontosak számomra, és akiknek fontos vagyok, azok elérnek, megtalálnak, a telefonom éjjel-nappal bekapcsolva van, az ajtóm nyitva áll minden ismerősöm előtt.


"Letörölted magad facebookról, mert különbek akartad magad érezni"


Tévedsz! Nem akarom magam különbnek érezni, csak egyszerűen utálom azt, ami ott megy.

És még egyszer: engem ne keressen régi osztálytárs, mert nem érdekel ott SENKI! Jöjjön el! Itt mindenki tudja, hogy hol lakom, bárkit szívesen látok, megkínálom pálinkával, sörrel, szívesen beszélgetek vele 1-2 órát, de fészbukon nem leszek soha.

Ha az irataimat veszítem el, van lakcímkártya is benne, tegye bele egy borítékba, és küldje vagy hozza el a címemre, én pedig nem leszek hálátlan. De nem szokásom elhagyni semmit.


Azt pedig végképp ne te mondd meg nekem, hogy miért legyek fészbukom, és hányszor lépjek be! :D


Azt fogd fel végre, hogy van élet a fészbukon kívül is, és ha lemaradok valamiről, mert nem vagyok fent, akkor az legyen az én problémám.


Pl. képzeld el, hogy 2 éve azért nem hívtak meg osztálytalálkozóra, mert nem találtak fészen. Én ezen csak nevetni tudok. Itt élek már 12 éves korom óta, mindenki tudja, hogy hol lakom, pár volt osztálytárssal néha össze is futok itt-ott, és arra nem vették a fáradtságot, hogy személyesen megkeressenek. :D

Pont ilyen ismerősökre nincs szükségem.


"Nem törölni kell.

Sőt még meg is magyarázni, h ez mért jó."


Igen, nekem így jó. Én még a fészbuk előtti időkben nőttem fel és voltam fiatal, és a személyes kapcsolatokban hiszek, nem az üres, felszínes, semmitmondó tucatemberekre vagyok kíváncsi. Vannak barátaim, motorozom, horgászom velük, szalonnát sütünk, vagy épp dartsozunk, van kutyám, vannak lovaim, de veletek ellentétben nem azért élem így az életem, hogy kétezer ismerősöm legyen, és naponta 500 lájkot kapjak pl. egy kiscsikós képre, vagy egy motoros képre az Eiffel-toronnyal a hátam mögött, hanem azért, mert így szeretek élni.


https://www.youtube.com/watch?v=d7l5Mw6GxLs&t=

2018. ápr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Ugyan azt írtad le harmadszor csak hosszabban. Így ugyan úgy nem helyénvaló.

Valamint a végén valaki más gondolataival alátámsztani.

Ennyi tévedés, butaság ritka egymás után.

Lehet ezért nem hívtak meg az osztálytalálkozóla. Rádhagyták ezt az erőltetett alaptalan mű különcséget.

2018. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ugyanazt, hátha felfogod, hogy nem mindenki olyan, mint te, de reménytelen eset vagy.

Nem biztos, hogy én beszélek butaságot.

Én is, és még sokan így látjuk, ők csak egy frappáns videóban összefoglalták a lényeget.


Tudod, maga az ötlet nagyon jó volt, és ha nem burjánzott volna el ilyen szinten az ostobaság, és arra használnák a fészbukot, amire kitalálták, akkor a mai napig fent lennék. Nekem így annyira irritáló, hogy nem ér az életemből egyetlen percet sem.

Te már bizos ebben nőttél fel, neked ez a természetes, de tőlem nagyon távol áll.

2018. ápr. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!