Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy ismerős fiatal anyukáva...

Ha egy ismerős fiatal anyukával találkzok aki vagy babakocsiban tolja a gyerekét, vagy kézenfogva viszi de még pici nagyon, akkor többes számban köszönhetek hogy sziasztok, vagy csak az anyukának illik?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 10. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
A gyerek is ember, csak meg kicsi....
2018. ápr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Többes számban illik, ha a gyerek még nem is érti, az anyukának is jól esik.
2018. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Én még a kutyasétáltató embernek is úgy köszönök, nemhogy egy kisgyerekesnek.
2018. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Én a gyermeket is élőlénynek tekintem, még ha nem fogja fel teljesen, akkor is illendőnek tartom a köszöntését.
2018. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sőt, ha van egy-két kedves szavad a kisgyerekhez vagy az anyukának dicséred a kisgyereket, az az édesanyának külön jól esik. (Az a baba pedig , melyik már jár, az akár fel is fogja - és örülni is tud - a kedves közeledést!)
2018. ápr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!