Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most akkor én tényleg nem...

Most akkor én tényleg nem vagyok magyar?

Figyelt kérdés
Miért mondják a Magyarországon élő magyarok azt, hogy mi magyarul beszélő románok vagyunk? Ugyan úgy tanulunk irodalmat és még érettségizünk is belőle. Tudunk helyesen írni, fogalmazni és mindig kedvesek voltunk a magyarországiakkal de ők letagadnak minket. Annyi a különbség köztünk, hogy ameddig mi Erdélyben keressük meg a kenyérre valót, addig a belföldiek a határon túl. Miért ilyen ellenszenvesek velünk? Azt hiszik nálunk jobb a politikai helyzet vagy akármi? Egyáltalán nem, sőt mi minden nap szembesülnünk kell az elnyomással is. Van még egy kérdésem. Ha minket nem tartanak/tartotok magyarnak akkor miért vagytok olyan büszke Mátyás királyra? Ő is Erdélyben született mégsem románozta le senki. Úgy tűnk nálunk mindenkinek királynak kéne lennie ahhoz, hogy a belföldiek elfogadják magyarnak.

2018. ápr. 13. 17:01
 1/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ki lett ez már tárgyalva a neten, nincs egységes nézőpont ebben. Állampolgárság szerint is van olyan hogy: állampolgársága magyar. Nemzetiség szerint megint más. Aztán van aki angol, de itt született és itt nőtt fel, magyarul beszél a hétköznapokban és magyarnak érzi magát, mert mindenben magyar már. stb
2018. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük az elején: Mátyás király idejében Romániának híre-hamva se volt. Erdély Magyarország része volt, tehát magyar földön született.

Ma Erdély egy történelmileg magyar gyökerekre visszavezethető román terület.

Magyarként, sőt emberként nekem nem azért van bajom egy vajdaságival, erdélyivel, felvidékivel, mert máshonnan származik. Ha bajom van velük, ugyanazért, amiért a magyarok nagy részével is, mert unintelligens, tapló, paraszt emberek a világ minden részén vannak.

Gyakorlati értelemben véve te erdélyi magyar vagy, vagyis román állampolgár annak jogaival és kötelességével. Nem irigylem a helyzeted. A románok szemében magyar vagy, a magyarokéban román, és ez rövid időn belül nem fog változni.

2018. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Kit erdekel, hogy mas minek nevez? Olyan nemzetisegu vagy aminek vallani akarod es erzed magad. Ha te romannak akkor roman vagy, ha magyar akkor magyar.


Azert mergesek egyesek a kulhoni magyarokra, mert szavaznak magyarorszagon. Joguk van hozza de mivel nem magyarorszagon elnek, semmi kozuk ahhoz, hogy itthon ki legyen kormwnyon.


A masik pedig, hogy kivancsi vagyok milyen elnyomasban van reszed. Kiskoromban romaniaban eltem evekig. Visszajaro vagyok rokon latogatas miatt folyamatosan, de semmilyen elnyomast nem tapasztaltam. Inkqbb kivancsiak voltak, hogy milyen az elet nalunk es elonyom volt.sose felejtem el hogy egy kis faluban amikor kiskoromban visszamentem egy boltban ingyen kaptqm chipset. Jo nagy elnyomas.


Az hogy kevesebb helyen tamogatjak mar a magyar nyelvet az tok termeszetes. Egy orszagnak az a celja, hogy megtanitsa a sajat nyelvet. Ne maset.


Trianont meg ellehet felejteni.

2018. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Erdely regebben meg a dakoke volt. Mar akkor mikor arpad csak egy perverz gondolat volt. Szoval milyen jogon mondja a magyar, hogy erdely a magyaroke? :D
2018. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

#3: A magyar kormány képviseli a külföldön élő magyarokat is. Jó, hogy a külföldön élő magyarok is beleszólhatnak abba, hogy ki legyen kormányon. A kisebbségek helyzete nem belügy, különösen ha az adott állam nemzetközi kötelezettségeket vállalt. Ha nem szavazhatnak, akkor neked mitől lenne jobb?


Egy turista pedig nem láthatja mélyebben, hogy mi a kisebbség és a többség viszonya.


Kedves kérdező, te magyar vagy, aki pedig románnak nevez, az tahó.

2018. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" magyar kormány képviseli a külföldön élő magyarokat is."


nekik se engedném meg, hogy szavazzanak.


Nem turista voltam. több évig éltem romániában.

2018. ápr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Ott talán túl röviden írtam. Mint láthatod ez olyan, hogy felvetnek dolgokat és lesznek akik egyetértenek vele, aztán terjed. A Romániában élő magyarok is magyarok. De nyilván nem állampolgári értelemben.


Fordított példa amikor valaki megkapja mondjuk görög létére a magyar állampolgárságot és itt él, itt dolgozik, ő meg csak állampolgársága szerint magyar.


Ez ilyen. Ti is magyarok vagytok akik Romániában éltek magyar kisebbségként.


Kisebbség

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából


"A kisebbség társadalmi értelemben egy adott társadalmon belül többé-kevésbé elkülöníthető, sajátos azonosságtudattal rendelkező (például etnikai, vallási vagy egyéb) csoport."

2018. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy vesszük. Magyar vagy! Ha pontosítunk, székely. A magyarság része. Ha Bocskainak, Széchenyinek, Adynak, Sütő Andrásnak így jó volt, nekem is jó.

Vannak viszont buta emberek is. Mindenütt. Az ő szemükben bármi lehetsz, ahogy én is.

Vannak olyanok is, akik mindent szeretnek túlmagyarázni. A végén önmaguk se értik.

Én úgy gondolom, te inkább kicsit gyámoltalan vagy, kicsit szó szerint veszel mindent, de azért magyar vagy. Honfitáramnak azért nem nevezlek, mert e szó azt jelenti "ugyanabból az országból való". De ettől még ugyanaz a nemzetiségünk, akkor is, ha én nem vagyok székely.

2018. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A magyar egy rég kihalt nép és csak a 19. századi nagy "hazafiak" hozták létre, hogy egyben tarthassák a történelmi magyar állam területeit. Genetikailag bizonyított, hogy a mostani magyarság csak a környező népek jellegtelen keveréke, semmi köze az uráli népekhez, a szlávok, németek és románok magyarosításával hozták létre soviniszta arisztokraták. Szükségük volt egy teljesen egyedi nyelvre, amit rátestálhatnak az ország lakosaira, hogy a környező államok területi követeléseinek elejét vegyék. Felélesztették egy rég eltűnt etnikum nyelvét, csináltak belőle egy használható nyelvet és elkezdődött a magyarok sorozatgyártása.


Tisza Kálmán is ezt írta, hogy dobálni kell a szlovák fiatalokat százával az iskolába, hogy magyart csináljanak belőlük. Politikai okokból kreáltak egy nem létező nemzetet, mint az oroszok Moldovában.


Nem véletlenül kapták azt, amit az első vh után.

2019. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!