Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért az oka annak, hogy...

Miért az oka annak, hogy Magyarország ilyen rossz helyen áll a felmérésekben?

Figyelt kérdés

[link]


Ne gyertek azzal, hogy ez a forrás nem megbízható, mert először angolul és franciául olvastam el a cikket, a ma esti híreket hallva egy nyugati televízióban.

Csak ezután kerestem rá magyarul.

Mi itt a baj, ha még Szomáliánál is boldogtalanabb a magyar ember?



2018. ápr. 16. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Mindenhol sereghajtók vagyunk, foci, gazdaság, egészség, oktatás, soroljam?
2018. ápr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt akartam írni, hogy "Mi az oka..."
2018. ápr. 16. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:

1, "Minidig mindenért a másik hibás, én nem" szemlélet;

2, "Ha nekem rossz, akkor mindenkinek legyen rossz" szemlélet;

3, Mindenki örül a másik szenvedésének;

4, Sokaknak sokmindene megvan, de Dárius kincse is kevés lenne sokaknak. Míg Szomáliában örülnek annak, amilyük épp van. És talán egymásnak is, tehát a család, a közösség ereje többet jelent ott, mint itt;

5, Sok a napsütés, ergo D-vitaminban gazdag vidék. Groteszk módon viszont sok halálos kimenetelű betegségük van.

2018. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szomáliát csak példaképpen írtam.

Említhettem volna Koszovót vagy Macedóniát is, azok közelebb vannak Magyarországhoz, és lakosaiknak nem lehet jobb élete vagy több jövedelme, hogy az első válaszoló futballcsapat-eredményeiről ne is beszéljek.

Hogy Magyarország sajnos mindig a "rossz olsalon" állt, ez tény.

De én ismerek több nyugati országot, ahol rengeteg a szegény, rengeteg a munkanélküli, sok a minimálbér alatti összegből élő.

És az átlaglakosság mégid boldogabb.

Bennünk lehet ez az örökös elégedetlenség, irígység?

Miért?

2018. ápr. 16. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Két hatalmas probléma van az országban.


Az egyik a Fidesz.

A másik pedig: akik hatalomra juttatták a Fideszt. Megint.


Utóbbiak az eredendő probléma, amit nem lehet megváltoztatni egy négyéves ciklus alatt.

2018. ápr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha egész Magyarország boldogtalanságát, elégedetlenségét és keservét egyetlen párt okozza, akkor minek választja meg újra és újra a többség?

Miért nincs egy olyan párt, amelyben jobban bízna a választók nagyobb része?

Én nem élek Magyarországon, de szeretem a hazámat, és elkeserít, hogy a szidáson és az anyázáson kívül semmi konkrétumot nem látok a jövőre nézve.

Nem hiszem, hogy a mostani választásokon bármelyik másik párt nagyobb jólétet vagy több megelégedett embert tudott volna felmutatni a jövőben.

Mint ahogy nem hiszem azt sem,hogy csak és kizárólag a politikai helyzet generálja ezt az úton-útfélen hangoztatott keserűséget.

2018. ápr. 16. 23:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! A halál rossz dolog, miért vannak mégis öngyilkosok?


Mindig az a kérdés, az igényeid és a lehetőségeid milyen távol állnak egymástól. Ha nagyon, és ötleted sincs a közelítésére (a vicc, hogy mindegy, azért nincs, mert buta vagy, vagy azért, mert nem hagyják), akkor az elkeseredés még nagyobb, mert kilátástalannak érzed az életed.


Ha igényeid kicsik és elérhetők, boldog leszel. Erről szól a bibliai mondás is: boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa (a földi nagyon nem övék).


Magyarországon szítják a gyűlölködést, a félelmet és rettegést, amelyek önmagukban is rossz közérzetet okoznak. Ugyanakkor ez egyfajta agymosással is jár, az ilyen ember boldogtalanul kapaszkodik egy nem létező segítségbe, egyre távolabb a lehetősége elérni, amit szeretne. Ugyanakkor annyi információja van, hogy tudja, milyen jól is lehetne élni. De fogalma sincs, hogyan lehet azt elérni, ezért retteg újba kezdeni, marad a sanyarú sors. Ahhoz, hogy emberek tömegeit rángassuk ki az apátiából, gyűlöletből és rettegésből, rettenetesen nagy tudás, pénz és erő kell. Honnan legyen ez? Tehát marad a tudott rossz és mocsok, az elégedetlenség és rosszkedv, mintsem valami bizonytalanba kezdjünk. Óriási ereje van a bizalmatlanságnak, amit folyamatosan gerjesztenek. Ez teszi azt, hogy meg se hallgatjuk a másikat, tehát fogalmunk sincs, jót vagy rosszat javasol-e.

2018. ápr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A politikai helyzet dönt a kormányról.

A kormány irányítja az oktatást - legutóbb teljesen átírta. Az oktatás minősége dönt az oktatási felmérésekről.

A kormány dönt a minimálbérről, adóról, járulékokról, egyebekről.

A kormány dönt arról, mennyit szán az egészségügyre, mennyit von el a vállalkozásoktól, mennyit szán egyéb fejlesztésekre.

Egy kétharmados kormánynak gyakorlatilag hatalmában áll olyanná formálni az országot, amilyennek akarja.

A jelenlegi kétharmados kormány elnyomja az embereket, hazudik a média minden létező forrásán és gyűlöletet szít, magyart uszít magyar ellen. Forrongnak azok, akik elgiszik a gyűlölet-propagandát. Forrongnak azok is, akik tudják, hogy hazudnak.

Kérdezzük meg újra: miért is nem boldog a magyar?


Igen, sajnos az érem másik oldala, hogy a magyar már akkor acsarkodik a szomszéddal, ha az ő kertjében egy szállal több fű nő. A magyarokba az irigység mintha genetikailag lenne kódolva, és ez keserűséget szül, mert a magyar addig már nem jut el, hogy ha tenne is azért, amit elért a szomszéd, akkor ő is elérhetné, egyszerűbb a szomszéddal acsarkodni és hátba támadni.

A magyar emberek nagy része ilyen. Sosem becsüli meg, amije van, mert mindig csak az jut el a tudatáig, ami másnak van.

Tehát ismét kérdezzük meg újra: miért is nem boldog a magyar?

2018. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!