Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez az őrült megátalkodottsá...

Mi ez az őrült megátalkodottság a vegánoknál?

Figyelt kérdés

A kérdést majdnem a vallás kategóriába írtam, mert a viták és az ezzel kapcsolatos agresszív kérdések-válaszok kezdenek valamilyen vallási szekta meggyőződéseire hasonlítani.

Ma is olvastam három ilyen kérdést, és a hozzászólások szinte már a hitvitákra hasonlítanak.

Ahogy ateisaként tisztelem a legtöbb vallás hívőit, nincs semmi bajom a vegánokkal, még kevésbé a vegetáriánusakkal.

De ugyanúgy, ahogy a hívők, ők is megpróbálják rákényszeríteni az általuk igaznak vélt dolgokat azokra, akik szívesen fogyasztanak húst, és más véleményük van az egészséges táplálkozásról és életről.

Egyenek, hordjanak, amit akarnak, de miért válnak agresszívvá, néha még gorombává és lenézővé, ha valaki más véleményen van?



2018. ápr. 18. 20:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Én pl vegán vagyok, a férjem is, de senkit nem kényszerítek rá hogy így egyen, még a gyerekemet sem. Mindenkinek szíve joga azt enni ami jólesik neki, vagy belefér a nézeteibe. Én azt látom, hogy pont a húsevők azok, akik elég agresszíven támadnak a vegánokra, nézz csak meg pár kérdést, pl a hogy nem hal éhen aki vegán, meg aki vegán az maximum irodában ülésre képes stb.


Sokan nem ismerik ezt az életmódot és azt hiszik hogy mi csak füveket eszünk. Én pl ma isteni vegán töltött káposztát készítettem, vegaföllel.


Ez meddő vita, véleményem szerint mindkét oldal legtöbb képviselője képtelen tiszteletben tartani a másik álláspontját, és ebből alakul ki az egymásra fröcsögés.


A mi családunk elfogad minket vegánként, mi meg őket húsevőként. Összejöveteleken(akárhol gyűlünk össze) mindkét tábor talál magának finomságokat.

2018. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Látod, első válaszoló, igazán örülök, hogy vannak kivételek is.

De nem ez a jellemző.

2018. ápr. 18. 20:46
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

1: Ezen az oldalon nagyon kevés vegan van

2: Ha egy vegan kiír egy kérdést, rögtön jön a szitkozódás a mindenevőktől

3: Ha egy vegan választ ír, szintén egyszerre jön a szitkozódás a mindenevőktől.


Nem mondom, hogy erre nincs ellenpélda, de az elég ritka.


" De ugyanúgy, ahogy a hívők, ők is megpróbálják rákényszeríteni az általuk igaznak vélt dolgokat azokra"


Én nem tudom, te hol néztél körül, de ez az oldal dugig van azzal, hogy mindenevők jönnek és leírják és prosztó stílusban leírják, hogy a másik fél mennyire hülye, fűevő, stb, a szokásuk egészségtelen stb.

Vagy ez szerinted nem hívői attitűd?

2018. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Mint mindenféle csoportosulásban, itt is vannak fanatikusok. Én nem értek egyet a vegán életmóddal, de persze tiszteletben tartom mások véleményét. Viszont az, amikor az ilyen hardcore vegánok dögevőnek, szívtelennek kiáltanak ki, amiért meg mereszelem enni a húst, az elég kiakasztó. De persze nem szabad általánosítani, nem minden vegán ilyen. Ismerek jó fej vegánt és fanatista vegánt is.
2018. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

"A kérdést majdnem a vallás kategóriába írtam, mert a viták és az ezzel kapcsolatos agresszív kérdések-válaszok kezdenek valamilyen vallási szekta meggyőződéseire hasonlítani."


A vegánság egy etikai, ha úgy tetszik filozófiai irányzat, tehát, aki vegán, az nem csak így étkezik, hanem szilárd meggyőződése az, hogy az állatok kihasználása helytelen.


"Ma is olvastam három ilyen kérdést, és a hozzászólások szinte már a hitvitákra hasonlítanak."


Netán mert a legtöbb vegánokhoz szóló kérdés szándékosan kötekedő, illetve ha feltesz valaki egy egyszerű, tanácsot kérő vegán kérdést, rögtön betámadják a "mindenevők", hogy meg fog halni, mert nem jut elég fehérjéhez.

Érdekes módon nem a vegánok járnak oda a "hogyan süssem a rántott húst" kérdéshez magyarázni, hogy ne süsd, hanem a kommenthuszárok jönnek a "melyik a legfinomabb növényi tej" kérdéshez fikázódni, hogy belehalsz a kálciumhiányba, ha nem iszol tehéntejet.


"Ahogy ateisaként tisztelem a legtöbb vallás hívőit, nincs semmi bajom a vegánokkal, még kevésbé a vegetáriánusakkal.

De ugyanúgy, ahogy a hívők, ők is megpróbálják rákényszeríteni az általuk igaznak vélt dolgokat azokra, akik szívesen fogyasztanak húst, és más véleményük van az egészséges táplálkozásról és életről."


Nézd, ateistaként gondolom nem mész templomba és kötöd az emberek orrára, hogy amit csinálnak hülyeség.

Akkor mindenevőként se menj a vegán kategóriába elmagyarázni, hogy amit csinálnak szerinted hülyeség.


"Egyenek, hordjanak, amit akarnak, de miért válnak agresszívvá, néha még gorombává és lenézővé, ha valaki más véleményen van?"


Megnézném, hogy te hogyan nem válnál agresszívvá, amikor egyszerűen csak meg akarnád tudni, hogy milyen növényi tejet rakj a kávédba, és 10 értelmes választ nem kapnál trollkodó, vegánellenes kommentek nélkül.

2018. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5. hozzászóló!

"Akkor mindenevőként se menj a vegán kategóriába elmagyarázni, hogy amit csinálnak szerinted hülyeség."


Észrevehetted volna, hogy NEM a vegán kategóriába írtam a kéedést, és el is magyaráztam, hogy miért.

Véleményt sem írtam, úgyhogy a "hülyeség" szó is a te tolladból született.

Egyébként soha nem szólok hozzá a vegán kérdésekhez, mert nem vagyok kompetens, és mert - ahogy írtam is -, nem ítélek el senkit, aki másképp él, mint én, de nem akar mindenáron a saját igazáról meggyőzni.

Az érdekel csak, hogy miért fajulnak el egyre jobban ezek a viták, és hogy a két "párt" miért nem hagyja egymást békén.

Ugyanezért nem szólok hozzá a vallási vitákhoz sem, ott a különböző hitűek és hívők nélkülem is tombolva szidják egymást.

Úgyhogy ne akarj belemagyarázni a kérdésembe olyasmit, amiről szó sem volt benne.

2018. ápr. 18. 23:01
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a komment szerintem nem személyesen neked szólt hanem általánosságban írt az emberek magatartásáról.


A 90% direkt provokálni megy a vegán kérdésekhez, így nem csoda, ha felidegesítenek valakit.


Soha nem a vegánok kezdik a vitát... a leghőbb vágyunk hogy végre békén hagyjanak minket!

2018. ápr. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
51%
Hahaha Kedves Kérdező! Ezt a kérdést fordítva is feltehetted volna! Az egészséges táplálkozásról megoszlanak a vélemények, de az ölés és a környezetszennyezés tények.
2018. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Örülök, utolsó, hogy jó kedved van, de ha ez a vágyad, semmi nem gátol meg abban, hogy te is feltegyél egy kérdést fordított előjellel.

Szép dolog, hogy véded a környezetet, de én arra a sokmillió emberre is gondolok, aki az állattenyésztésből és annak járulékaiból él.

Vagyis nemcsak a mezőgazdaság, hanem az ipar rengeteg ága is megszűnne, ami ismét milliós munkanélküliséget vonna maga után, ha mindenki vegán lenne, mint ahogy itt annyiszor olvasom.

Hosszabb távon a természet rendje is teljesen felborulna.

2018. ápr. 19. 09:51
 10/18 anonim ***** válasza:
56%

Na, kezdődnek is a mindenevők érveknek gondolt valamijei :D


" de én arra a sokmillió emberre is gondolok, aki az állattenyésztésből és annak járulékaiból él."


Ez csak egy sima kifogás, érvként pedig nem helytálló, mivel:

Ha az iparban dolgozók állását félted, akkor mindenképpen támogasd az alkoholipart és dohányipart ipart is. Rengetegen élnek belőlük, dohányosok és alkoholisták nélkül hamar tönkremennének. Rájuk nem gondolsz?


Ha egy iparág megszűnik, akkor tőkét másba kell befektetni, így a volt iparág akár átállhat másfajta termelésre, ami mondjuk nem okozza élőlények milliárdjainak a halálra kínzását és lemészárlását, és a környezetet tönkretételét.


" Hosszabb távon a természet rendje is teljesen felborulna."


Mert?

A természet rendjét az állattenyésztés és a nagyfokú urbanizáció borította fel teljesen. Az állatok élőhelyeit elpusztították, hogy a helyükön takarmányt termeszthessenek.

Egyébként maga a veganizmus célja, az állattenyésztés mint iparág teljes megszüntetése. Egy iparág, ami nem csak, hogy eleve teljesen ki van szakadva a természetből, hanem egyenesen megkárosítja és tönkreteszi azt.

A természet meg működne emberi beavatkozás nélkül is.

2018. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!