Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek nagy része miért...

Az emberek nagy része miért kezeli az alkoholt és a drogot két külön dolognak?

Figyelt kérdés
Pl: "Inkább igyon valaki, minthogy drogozzon." Meg az olyanok, akik büszkék rá, hogy ők sose drogoztak még, de inni szoktak rendszeresen.

2018. ápr. 21. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Az alkoholban, akármelyikben, etanol van. Ez módosítja az ember tudatát egy ismert mechanizmus szerint, és ezen belül egyénenként eltérőek lehetnek a reakciók.


A drog, az végtelensokféle hatóanyagú lehet és szinte kiszámíthatatlan folyamatokat eredményezhet, ezen belül is egyénfüggően.

2018. ápr. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De az etanol is egy drog. Amit írtál az olyan, mintha azt mondanád, hogy az alma nem gyümölcs, mert a gyümölcs az sokféle lehet, de az alma az alma.
2018. ápr. 22. 00:47
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Az alkohol is tudatmódosító szer és függőséget okozhat, ez így van. De tudjuk mi van benne. Ennyi. Ha tudod pontosan mi van a drogban amit használsz és ismertek az általános hatásai, akkor hasonlíthatod az alkoholhoz. A baj azzal van, hogy nem tudjuk mi van benne. Mintha azt mondanád mindegy, hogy metanol vagy etanol, pálinka vagy higító.
2018. ápr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Technikai szempontból az alkohol is drog, a koffein is, a nikotin is. Elvileg bármi, aminek abúzus-potenciálja van, azaz fizikai függőséget okoz.


Azért nem veszik ezeket sokan egy kalap alá, mert a drogok csak az elmúlt 20-25 évben váltak elérhetővé, míg alkohol mindig is volt, a drogok kivétel nélkül tiltottak, az alkohol viszont sosem volt az. Tehát kulturális okokból.


Megjegyzem, az alkohol veszélyesebb, mint néhány drog, például a fű. De ez már nem tartozik a kérdéshez.

2018. ápr. 22. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen hagyományból.
2018. ápr. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Mert az alkohol legális.

A fű azért komolyabb károkat okoz, mint az alkohol(azonos gyakorisággal használva).És komoly függőséget is.

Pl a fizikai függőség legyőzhető akaraterővel, a pszichológiai nem, mert pont azt támadja, amivel le kéne győzni :)

Ha valakinél havonta elpattan egy spangli, abból nem lesz fuggőség, ahogy az alkalmankénti bebaszásból sem.

2018. ápr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Azért mert társadalmilag az ivászat elfogadott. Senki nem ítél el egy alkoholistát. Inni kell mindig, minden alkalomkor.

Én undorító függő féregnek tartom mind az alkeszt, mind a drogost, mind a bagóst is.

2018. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pontosan azért, mert két külön dolog. Attól, hogy egy tulajdonságban hasonlítanak, nem lesz két dolog azonos.

A cseresznye és a rubin piros, a fű és a zafír zöld, de rettenetesen nem mindegy, melyikkel rendelkezel.

2018. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De ennyi erővel mondhatjuk azt is, hogy a metamfetamin meg a drog is két külön dolog.
2018. ápr. 23. 15:14
 10/10 anonim válasza:

Vegre kerdezo,azt hittem egyedul vagyok ilyen teren:D

Szerintem undorito ez a dolog,hogy az ivaszat meg a kv elfogadott.Ami fuggoseget okoz az drog szerintem. Felolem mindenki csinalhatja ezeket,ennyi hulyevel kevesebb lesz a vilag ha meghal valami ezek miatt..

2018. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!