Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ma Magyarországon mennyire...

Ma Magyarországon mennyire van jelen a rasszizmus és a cigány elleneség?

Figyelt kérdés

Természetesen a Magyarok körébe...... Mit gondoltok javult a helyzet a(z) 5-10 évvel ezelőttihez képest, vagy rosszabodott?

Általában a fiatalok körébe van jelen, vagy az idősek körébe a rasszizmus? Az ilyen rasszista gyűlöletkeltő és kitalált story-kat hogy engem 1x kiraboltak stb. Meg azt hogy nem sikerült integrálni meg ilyeneket ne írjon senki, mert nem érdekel, van elég böven a neten. A kérdésre válaszoljatok amit feltettem, ha van valami statisztika %-ban azt is elfogadom. A kérdést kiváncsiságból írtam ki, nem gyűlöletkeltés céljából..



2018. ápr. 25. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
eléggé, alig ismerek olyat akinek ne lenne rossz véleménye a cigányokról
2018. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen megszűnt létezni, nekem tegnap egy egész cigány család segített önzetlenül bevásárolni, segítettek cipekedni, aztán pár napja láttam a buszon, hogy egy kis roma srác átadja illedelmesen a helyét egy idősebb néninek és segített a csomagját is levenni a buszról.

Aztán egy ismerősömnek egy roma lány segített megírni az emelt szintű matek dolgozatot, megint csak egy másik roma srác segített kifesteni a társasházat önzetlenül, semmi pénzt nem kért, így járulva hozzá a közösség munkájához.

Hetekkel ezelőtt Borsod megye egy kis településén jártam és örömmel láttam, hogy milyen szépen tenyésztik a sertést, gondozzák a hátsó kertet, takarítják be a kertből a zöldségeket és kínálják meg belőle a szomszédokat. Aztán felébredtem az álmomból. :(

2018. ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: Ez nagyon szép volt, én is ezt tapasztalom hogy napiszinten megyek egy cigány lakta helyen, és idegen vagyok számukra és köszönnek. Soha nem ért hátrány. Előbb segítenek ők, mint a magyar emberek. Ha valakinek van még ilyen élménye, az ne tartsa magába. ;) A negatív beszólógatások nem érdekelnek.


36N

2018. ápr. 25. 13:32
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Ennyi.

Mi egy full magyarok lakta településen laktunk, de el kellett költözni, mert amit műveltek, mint az állatok.

Jól jártunk, mert drágán vették meg, aztán a romák közé költöztünk fillérekért.

Segítettek felújítani házat, volt közöttük rengeteg mérnök, szakember.

Sose voltunk ilyen boldogok, mint amióta itt élünk.

Ez a szeretet, béke ami körbevesz leírhatatlan.

2018. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdésekkel marad fent, különben nem lenne. Már az kérdés Mennyire van magyarellenesség.
2018. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: Szerintem ez relatív.... Ha a Magyarok nem utálják őket, akkor azok sem minket. Nem szabad szerintem előítéletes lenni ha jön veletek szembe egy roma, húú hogy most mi lesz, ki fog rabolni meg ilyenek.. Pozitívan álljatok ti is és a többi ember is hozzá, és meglátjátok a jót is bennük.
2018. ápr. 25. 14:11
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem szabad szerintem előítéletes lenni ha jön veletek szembe egy roma, húú hogy most mi lesz, ki fog rabolni meg ilyenek. Előző vagyok. Pont azt írtam nincs rasszizmus, inkább magyarellenesség van. Pont te kelted az indulatott. Melyik országban szeretik a magyarokat?
2018. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Ez vicces, negatív kritika nem érdekel, csak az aki áldja és szereti a cigányokat. És természetesen azokat a történeteket, amiket írnak az emberek kamunak titulálsz, hát ez hatalmas. :D Ha gondolod leírhatok olyan késeléseket, gyilkosságokat, amiket saját szememmel láttam, de még egy-két újságban is megjelentek, csak hogy ne tudd azt mondani hogy kamuk.


Kérdésre válaszolva szerintem a cigányok elleni rasszizmus és a gyűlölet erősödött, de a félelemmel egyhuzamban. Az idősebbek általában félnek tőlük, a fiataloknál nagyon megoszlik ez. Természetesen okkal.


Miért csak azt a véleményt fogadod el, ami egyetért veled?

Örülni kell neki, hogy az utcán köszönnek és segítenek neked? Engem meg a saját utcámban akartak nem egyszer megverni, mert nem adtam nekik egy szál cigit, vagy mert rossz szemmel néztem ahogy nyomatták a fos cigányzenéjüket a 2000 Ft-os hangszórójukból.

2018. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%
sajnos jelen van pedig csak meg kell őket ismerni, szerencsére egyre többen vannak és lesznek így mindenki megismeri őket és végre nem lesz többé rasszizmus . 90%+ helyek a legélhetőbbek ebben az országban
2018. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Ez szarkazmus volt 9-es? :D
2018. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!