Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Erdélyi Magyarok/Románok...

A Erdélyi Magyarok/Románok hogy viszonyulnak a cigányokhoz?

Figyelt kérdés

Mennyire fogadják el a cigányokat?


A rasszista és a gyűlöletkeltő uszításokat mellőzzük



2018. ápr. 25. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Kb. ugyanúgy, mint a magyarországiak. Kivétel abban látszik, hogy az erdélyi magyarok visszafogják magukat, hiszen egy hasonló sorsú megalázott kisebbségről van szó. Ugyanakkor az erdélyi románok (és a többi román is) tágra nyitja a száját és szabadjára ereszt mindent, ami benne rekedt - hiszen a többséghez tartozik. Nagy olyankor a bátorság, amikor nálad a puska és a véleményed egybevág a hatalom hivatalos véleményével.
2018. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

Érdekesség, hogy sok román eleve cigány, csak arra fogják a színüket, hogy ők latinok. Ergo színtiszta románok. (Lol)

Ezért mutat ilyen kevés statisztikai adatot a cigányok száma romániában. Mert szinte mindkét oldal egynek nézi a másikat, annyira keveredtek.


Egyszer egy román csávótól kérdezni akartam, hogy ő is ugyan azt a cigány nyelvet beszéli vajon mint a magyarországon élő cigányok? De mielőtt feltettem volna a kérdést, elkezdte verni a mellét, hogy ő echte román, minden felmenője román is volt. Csak hát azért volt olyan bungdzsuj pakisztán feje mert ő latin, meg római leszármazott, meg a román nyelv az egy és ugyanaz az olasszal és a spanyollal. Nekem oké 😅😅

2018. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
34%

Az oláh nyelv teljesen más mint a román

De a Beás cigány nyelv kicsit hasonló de mégsem lehet azt mondani hogy ugyan azt a nyelvet beszélnék mert teljesen más csak a kiejtés hasonló.

2018. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!