Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elhunytakról van valahol...

Elhunytakról van valahol lista az interneten? Anyakönyvi hírek, vagy ilyesmi? (Sajnos az adott település honlapján nincs fent. )

Figyelt kérdés

Keresek néhány régi rokont (facebookon, telefonkönyvben nincsenek), és jó lenne az anyakönyvi híreket is megnézni, csak hát az adott település honlapján nincs ilyen...

Van esetleg valami országos nyilvántartás?


2018. ápr. 25. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs.

Sőt, ezek az adatok titkosítva vannak.

Születési esetében 90 évre, halotti esetében 30 évre.

2018. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dongaben ***** válasza:
Az interneten sincs fent minden. Én a családom őseit az egyházi iratokból kerestem elő aprólékos, utazós munkával. Amennyiben közük volt vallási közösséghez, akkor a fontos adatokat ott rögzítették, és megőrizték. Sok sikert a kereséshez! (Én Németország északi részén találtam meg az "eredetet".)
2018. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem lehet titkosítva - nálunk a város internetes honlapján elérhető az anyakönyvi rész 2000 után (tehát az elmúlt 18 évben minden születés, házasság, és haláleset).


De általában a helyi újságban is vannak anyakönyvi hírek...

2018. ápr. 26. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:

2010. évi I. törvény 93. paragrafus, első bekezdés:


"Az anyakönyvbe bejegyzett adatok az érintett halálozási évét követő harminc év,


b) ha a halálozás éve nem ismert, az érintett születésétől számított száz év, vagy - ha az későbbi - a bejegyzés keletkezésétől számított hetvenöt év,


c) ha sem a születés, sem a halálozás időpontja nem ismert, a bejegyzés keletkezésétől számított hetvenöt év után


válnak bárki számára kutathatóvá."


Ez a levéltári adatokra vonatkozik.

Ha az újságban látsz anyakönyvi hírt, azt az érintettek családjai önként teszik közzé. Például: hogy gyermek született, vagy hogy meghalt valaki, és köszönik a temetésen való részvételt, stb.


A városod weboldalát belinkelhetnéd akár privátban is, mert érdekelne, hogy milyen terjedelemben publikálták az adatokat.

2018. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Érdekes...

Amúgy Vácon lakom, és a város honlapján van "anyakönyvi hírek" rovat, rögtön a címlapon, alul - itt jegyzem meg, hogy a hajléktalanokat is bele szokták írni (és ott kétlem, hogy lenne hozzátartozó, aki beleegyezzen).

2018. ápr. 27. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!