Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi pénzre van szükségem...

Mennyi pénzre van szükségem ahhoz, hogy Spanyolországba (Gran Canaria) költözhessek?

Figyelt kérdés
Gondolkozom rajta, hogy külföldön dolgozzak. Azért esett a választásom Spanyolországra mert imádom a kultúrát és a spanyol emberek életszemléletét. Úgy hallottam, Gran Canaria kifejezetten olcsó (mondjuk tudom, ez viszonyítás kérdése). Olyanok véleményét kérném elsősorban, akik voltak már ott, éltek ott vagy van infójuk az ottani árakról. Mennyi pénzzel érdemes elindulni úgy, hogy se szállás, se munka nincs ott? Köszönöm a válaszokat előre is!

2018. ápr. 29. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az OK, hogy odaköltözöl, de ott miböl fogsz megélni? Mert Spanyolországban nem tudsz dolozni, mivel onnan 2000 km, Gran Canarian meg nem igazán van munka, föleg külföldinek nem.

Emellett csak akkor van esélyed ott élni, ha tudsz spanyolul, mert nem igazán beszélnek más nyelven (kivéve a túristaközpontokat, de ugye ott nem lehet élni), sem angollal, sem németteln nem sokra jutsz.

2018. ápr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Beszélek spanyolul. Ez az, hogy munkát ott kéne keresnem mert itthonról elég nehéz, de nyilván a szigeten belül szeretnék ha már ott vagyok..
2018. ápr. 30. 07:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig azt elöre kellene rendezni, mert nem igazán van túl sok munkahely. (Meg nem ártana tudni, mihez is érthesz)


Esetleg megoldás lenne odamenni egy hónapra "nyaralni" és ott próbálkozni valamit találni.


Szobát találhatsz aránylag olcsón (200-300 Euro közt), és a kaja sem túl drága (havi 200 Euroba belefér), persze attól függ, mihez viszonyítasz meg milyen igényeid vannak.

2018. ápr. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezen is gondolkoztam, egy hónap alatt meg csak látom hogy milyenek a lehetőségek.. :) Érettségim van meg okj-s szakmám, grafikus vagyok.
2018. ápr. 30. 08:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne indulj el. Ekkora naivitással nem érdemes. Azok ott zömmel a turizmusból élnek. A vulkáni láva nem igazán megművelhető (vagy igen nagy nehézségek árán), ipar nincs, amennyi grafikusra ott szükség van, akad bőven helyben is.

Tanulj inkább, sokkal hasznosabb.

2018. ápr. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül szakmámban szeretnék elhelyezkedni, csak azért írtam le mert megkérdezted, mihez értek. Naivság ha tanácsot kérek? Soha nem éltem külföldön, mennyire kéne tájékozottnak lennem?..
2018. ápr. 30. 21:37
 7/8 anonim válasza:
Egyik ismerősöm sok évig élt kint . Kiköltözött a párjához. Először csak angolul beszélt.Mostanra már angol spanyol perfekt :D túrizmusban melózott ő is. Igaz a Kanári-szigeteken belül egy másik szigeten,de a lényegen nem igazán változtat :)
2018. jún. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan en nem a szigeteken elek; hanem a felszigeten, de van egy ismeros par Gran Canarian. Az egyik nem spanyol cegnek dolgozik, es eleve ugy kerultek oda, hogy a ceg az ottani kozpontjaba kuldte ot. A parja viszont a vendeglatasban tud mindig csak munkat talalni, jelentkezo meg van dogivel egy allasra. Jol elnek, gond nelkul mert egyikuk jol keres (nem spanyol ceg), es a kanari szigeteken pl a lakber es sok mas olcsobb mint az orszag tobbi reszen. De hogy ugy indulj el, hogy semmi konkretum, azt nem ajanlom en sem. Eleve nagyon magas a munkanrlkuliseg az orszagban.
2018. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!