Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám átélni a 60-70-8...

Hogyan tudnám átélni a 60-70-80-as éveket?

Figyelt kérdés

Lehet elsőre hülye kérdés.A lényeg, hogy imádtam a hidegháború alatti USA-t.A tipikus család, ruhák, hippi korszak, fesztiválok, játéktermek.Egyszóval az idősebbek gondolom tudják.De én cask 2004-ben születtem, így ezt már nem nagyon tudom átélni.Viszont imádtam azt a korszakot.Nem tud valaki olyan netes oldalt mutatni, ahol ilyen képeket lehet nézni, esetleg itt M.országon olyan helyet vagy eseményt, ahol ilyet mutatnak be?


Remélem érthető :/



2018. máj. 2. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neoton Familia, Hungária, Modern Talking, Komár Laci stb.
2018. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fingkirály ***** válasza:
100%

Az első dolog, hogy azonnal dobj el minden internetre csatlakozó eszközt. Utána a bankkártyát. Sőt, úgy egyáltalán a számítógépet sem árt, még a 80-as években is leginkább csak az irodák állandó kelléke volt.


Szerintem nem fog tetszeni :) igen, megvan a bája a mindenért mindenhova személyesen, könyvtárban infót keresni, várni a műsort a tévében, satöbbi jellegű dolgoknak, de alapjában véve egy 2004-es születésű embernek (de egy akár már a huszadik század utolsó öt évében születettnek is) az online jelenlét előtti világ pár nap után idegesítően lassú, nyomasztó és ijesztően bizonytalan lesz (már csak egy példa - ha a barátaiddal akarsz találkozni "internet előtti módon", akkor azt bizony élőben és pontosan meg kell jó előre beszélni, hogy na akkor itt és ott és ekkor, nem pedig rákiabálni snpachaten hogy "hééééélóittvagyok, nemjössz egy sörre? de tíz perc és ott") :)

2018. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább olyan filmeket javaslok, amelyek ezekben az időszakokban játszódnak. A 80-as évek egyik legismertebb filmje az E.T., de rákereshetsz a BMX banditákra is. A Vissza a jövőbe című film elvileg a 80-as években játszódik, de visszarepít az 50-es évekbe.
2018. máj. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyűjthetnél pl tárgyakat ebből a korszakból.
2018. máj. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Én '75 - ben születtem. Azon szoktam gondolkodni, hogy fenében értek akkor rá az emberek mindenre?


Még vezetékes telefonja sem volt mindenkinek, a kocsi sem volt magától értetődő, mindent személyesen kellett intézni, nem volt ennyi bolt és mégis ráértek az emberek.


Emlékszem, szüleim kollégái, minden bejelentés nélkül csak úgy eljöttek hozzánk kávézni, meginni egy pohár sört, vagy mi mentünk vendégségbe, anyám kötött - horgolt, gyes alatt elvégezte a főiskolát, nagyokat sétáltunk stb.


Ma itt ez a sok kütyü és mégis rohanunk mint a mérgezett egér.

2018. máj. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!