Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A románok mitől latinok?

A románok mitől latinok?

Figyelt kérdés

Hogy lettek ők latinok? Annyira keveredtek a cigányokkal, hogy egy árnyalattal barnábbak lettek, ezért latinokká váltak?

Meg a nyelvük hogy alakult ki? És mitől latin az is? Azt hallottam, hogy a nyelv háttere és a szabályai megegyeznek az albánnal.


Egy román ismerősömet kérdeztem erről, ő azt mondta, hogy a román is latin, mert gond nélkül érti az olaszt meg a spanyolt, bármiféle tanulás nélkül. A franciát meg tök könnyű elsajátítania, mert egy részét eleve érti. Én ezt valahogy nem tudtam elhinni/felfogni.


Meg általában a latin nyelveknek van egy hangzása ami miatt eltér a többi nyelvektől. Én ezt valahogy nem érzem a románnál. Nővérem párja is román (nem székely, hanem román), és sokszor hallom őt beszéni, illetve tévét nézni. Engem egy az egyben szláv nyelvre emlékeztet, ilyen lengyel-szlovák kevertre.


Ennyi erővel:

Ha a román latin, akkor a magyar is, mert réges-régen a latin volt itt a hivatalos, vagy legalábbis a részben beszélt nyelv Magyarországon.

Vagy a románok mongolok, mert régen a Mongol Empire az ők területére is bejutott. Vagy én török vagyok, mert egy ideig itt uralkodtak. Vagy a lengyelek oroszok meg németek, mert egy ideig be lettek kebelezve.


Mi az igazság a románokról és a nyelvükről? Mik a lehetséges opciójuk egyáltalán?



2018. máj. 10. 11:40
 1/9 hollófernyiges ***** válasza:
84%
A nyelvük latin, még ha nem is tetszik neked.
2018. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magyarázatot vártam, nem egy tényt (?), amit már tudok.
2018. máj. 10. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
2018. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Mer ő szerintük ők a dákok leszármazottjai, akiknek közük volt a rómaiakhoz (dehogy volt), és ezér. :)
2018. máj. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Sok minden történt a Balkánon, a népek, nyelvek keveredése és nyelvek cseréje is. Aztán voltak, akik elvándoroltak onnan.
2018. máj. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
72%
A román nyelvet nagyon össze lehet cserélni az olasszal. Ez komoly.
2018. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 LOL

Hallottál már élőben olaszt beszélni, illetve románt?

De ha nem is élőben hasonlítjuk össze, hanem például a hiradójukat, már ott is lehet hallani a különbséget mérföldekről.

A szlovákkal vagy a lengyellel tedd össze, na azzal nagyon hasonlít.


Valaki belinkelte a wikipediát. Annak üzenem, hogy nem olvasok románok által írt lefordított szöveget. Ott lehet bármi.

2018. máj. 10. 22:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Román az egy latin nyelv, amibe belekeveredett egy kis szláv.

Anépük eredete is pontosan ugyanolyan homályos és vitatott, mint a magyar. Különböző elméletek verik egymást, Románián bellül-kívül, amit különböző politikai erők támadnak, védenek. Ráadásul a nyelvészet is belekeverik. Nem Ismerős valahonnan?

2018. máj. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
77%
Igen hallottam és saját tapasztalatból mondom, ha nem halljuk jól csak messzebbről simán összekeverhető. A tv az meg más, ott nagyon beszédhelyes a rendszer. A BBC angol is más.
2018. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!