Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha külföldre akarok menni...

Voyager24 kérdése:

Ha külföldre akarok menni élni akkor milyen dokumentumok és okmànyok szükségesek?

Figyelt kérdés
Egy ideje azon agyalok hogy szeretnék ki menni külföldre talàn Angliàba élni mert itthon egyszerűen nem làtom a jövő képem.Elsősorban külföldön élő magyarok tapasztalataira vagyok kîvàncsi, keretének kîméljenek

2018. máj. 15. 21:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Màrmint Keretének csak buszon ülök.
2018. máj. 15. 21:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyire zötyög busz? Jó ócska út lehet, meg is értem, ha jobb után vágysz :D


Angliába elegendő egy szem útlevél is, hogy kijuss és kint is maradj, ha úgy alakul. Elsőként National Insurance számot kell igényelned - ez Angliában kb. olyan azonosító, mint Mo.-n az adószám, vagy régen a személyi szám volt, szinte mindenhez kell, nélkülözhetetlen az ottani léthez. Részletek:

[link]


A többi országot nem tudom, de ha nyugat felé indulsz, EU tagállamba, akkor szerintem máshol is kábé hasonló szinten mozoghat a minimum követelmény (útlevél).


Meg ugye nem árt, ha valamennyire beszéled az adott ország nyelvét, viszel magaddal országfüggően kb. 200-500 K Ft-nak megfelelő ottani fizetőeszközt, amiből az első hónapot ki tudod bekkelni, amíg nem kapsz fizut, meg ilyen apróságok.

2018. máj. 16. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

igazából semmi, csak egy személyi, vagy útlevél. Ha majd az NI numbered megvan, utána már szabadon dolgozhatsz, persze lesznek papírügyek amiket itt el kell intézned (bank, proof of address, GP stb), de ezeket már itt kell elintézned.

Bármi más papír amúgy igényelhető a nagykövetségen, például erkölcsi bizonyítvány ha munkahelyen kérik, de az nagyon ritka.

Ja és ne felejtsd el lejelenteni az oepnek, hogy nem fizetsz otthon TB-t mert később megtalálhatnak...

2018. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!