Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szektásoknak, szektatagoknak...

Szektásoknak, szektatagoknak van bármi önbecsülésük, büszkeségük, egyéniségük?

Figyelt kérdés
Legyen szó bármilyen szektáról, vallási, táplálkozásügyi, ezoterikus, vagy más egyéb, én nem tudom felfogni, ki és miért lesz tag. Személy szerint a szektás emberektől irtózom a legjobban ezen a világon. Azoknak az embereknek, akiknek konkrétan megmondják, hogy miben higgyenek, nem csak hogy önálló gondolatuk nem sok lehet, de még veszélyesek is. (Például voltak olyan szekták, ahol a vezető gyilkosságra szólította fel a tagokat, és azok engedelmeskedtek...) Akik vallás szerűen hisznek olyan dolgokban, amiket más EMBEREK találtak ki, azok hihetetlenül rövidlátóak. Ismertem szektás embereket, szó szerint rázott a hideg tőlük. Olyanok mint a gépek, amiket beprogramozott a vezetőjük, és csak azt ismételgetik, amit a "mester" mond... Mikor jön el az életben egy olyan szintű kétségbeesés, mikor keseredik meg valaki annyira, hogy úgy gondolja, hogy egy akármilyen szektához való csatlakozás lehet a helyes megoldás az életében? Ezek az emberek tudnak gondolkodni? Van önálló akaratuk? Vagy még ahhoz is gyávák (vagy hülyék) hogy utána gondoljanak bárminek is? MIÉRT LESZ VALAKI AGYATLAN SZEKTÁS???

2018. máj. 24. 15:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem annak az okát keresed, hogy téged miért zavar, ha valaki saját akaratából feladja az akaratát, szabadságát, logikáját vagy bármi mást?
2018. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
A válasz elég egyszerű. Az ember tartozni akar valahová. Első körben mindenki a "normál" világban próbálkozik, aztán ha az nem sikerül, akkor szippantja be a gyengébbeket az akármilyen szekta. Nem feltétlen vallási, hanem bármilyen világnézeti dolog. Szerintem a kalóriaszámlálók is egy szektát alkotnak például.
2018. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én sokkal inkább élnék totál egyedül, remeteként egy barlangban, minthogy magányossági okokra hivatkozva, eszemet sutba dobva bármiféle szektához csatlakozzak...
2018. máj. 24. 16:27
 4/21 A kérdező kommentje:
Hogy miért keresek okokat? Mert én egy ember vagyok, önálló gondolatokkal, és szeretném megismerni a világot. Szeretek a dolgok mögé, keresem az ok-okozatot mindenben.
2018. máj. 24. 16:34
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Te keresed, ők már megtalálták...

És ha veszünk egy szektást és odateszünk mellé téged, akkor te tűnsz frusztráltabbnak.

Szóval lehet, hogy az egyén szempontjából mégis csak hasznos a szekta, mert jobbá teszi az életét.

2018. máj. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Én sokkal inkább élnék totál egyedül, remeteként egy barlangban, minthogy magányossági okokra hivatkozva, eszemet sutba dobva bármiféle szektához csatlakozzak..."


Én elfogadom. Te el tudod fogadni, hogy más dönthet másként, akár teljesen logikátlanul?


"Hogy miért keresek okokat? Mert én egy ember vagyok, önálló gondolatokkal, és szeretném megismerni a világot. Szeretek a dolgok mögé, keresem az ok-okozatot mindenben."


Tök jó! A kíváncsiság visz a fejlődésben. Mondjuk pont nem ezt kérdeztem. A kiírásból az jön le, hogy indulattal vagy a szektások iránt, jelentsen bármit is a szekta számodra. Gondolom a húrelméletet sem érted, de ha megkérdezem, hogy az is ennyire zavar-e téged, akkor mit válaszolnál?

2018. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Szektásoknak, szektatagoknak van bármi önbecsülésük, büszkeségük, egyéniségük?"

Beszélgettem itt egy jehova tanúja nővel, akinek teljesen okés volt, hogy náluk a nők alacsonyabb rendűek, és mindezt kifacsart bibliai idézetekkel próbálta nekem bizonyítani. Eléggé meglepődtem, hogy meg sem kérdőjelezi ezt a "tanítást", teljesen okés neki, csak mert nekik a vezetők azt mondták.

Meg amikor itt beszélgetek velük, egyszer sem a saját gondolataikat írják le, hanem hosszú hosszu sorokat másolnak ki a jw.org-ról. Nem akarom őket bántani, sőt sajnálom őket, hogy ilyenbe keveredtek, de szerintem sincsenek már önállo gondolataik, vagy ha vannak is, mélyen eltemetik magukban, és csak azt mantrázzák, amit a vezetőik mondanak nekik. Nyilván vannak, akik rájönnek az igazságra, de még sem mernek kilépni, mert meg kellene szakítaniuk a kapcsolatot a családjukkal, barátaikkal, es egyfajta megszégyenítésnek lennének kitéve.


Szerintem azért lesz valaki szektás, mert tartozni akar valahova, olyan emberek veszik körül, akik elfogadják, csak hát van ennek egy veszélyes oldala.

2018. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Na jó, megpróbálok higgadtabban válaszolni... Tehát. Igen, engem rettentően zavarnak a szektás emberek. Hogy miért? Mert egyszerűen felfoghatatlan számomra ez a fajta gondolatmenet, hogy valami nem bizonyított dologban higgyen bárki is, csak mert többen is hisznek benne. Ez a tömegpszichózis leges legalja. Ez a fajta emberi megalázkodás, amit egy szektás mutat a vallása iránt, hátborzongató. Ennyi erővel én is kitalálok egy szektát: Az én vallásom a bohócizmus, az istene egy piros orrú bohóc, aki mindenkinek ingyen vattacukrot oszt a túlvilágon. Csatlakozzatok a bohócizmushoz! Havi 100 ezer forint a tagdíj, és aki belép, kap banános gumicukrot, és egy nagy piros cipőt. Kerüljük a glutént, laktózmentes ételeket fogyasztunk kizárólag, és nem bántjuk sem a baglyokat, sem a papucsállatkákat. Adományokat gyűjtünk az éhező marslakók számára. Én leszek a tanító, Kulumbulum mester, csatlakozzatok!


Na, kb ennyi értelme van egy szektának, csak nem 10 másodpercet, hanem mondjuk 10 percet gondolkozik rajta az, aki megteremti a vallást. És ilyenekhez csatlakoznak emberek? Hús-vér emberek, akik többre lennének hivatottak? Na EZÉRT zavar ez engem annyira. Fáj azt látnom, hogy az amúgy is elég megkérdőjelezhető intellektussal bíró mai világ csak még tovább hülyül, és élő zombikat teremt...

2018. máj. 24. 18:31
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
A vegán vagy vegetáriánus mint kulcsazó hogy jön ide? Az csöppet sem szekta, hanem állatjogi mozgalom...
2018. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A kettő nagyon sok esetben fedi egymást. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden vegetáriánus szektás, hanem, hogy a legtöbb szekta épít valamilyen szinten a táplálkozásra, sok esetben a vegetarianizmusra. Ez hasonló, minthogy nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar.
2018. máj. 24. 18:49
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!