Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez igaz? Tényleg ez áll rajta...

Ez igaz? Tényleg ez áll rajta és találtak ennyi rovásírásos anyagot? Tényleg vannak aki azt akarják, hogy ne tudjuk a múltunkról?

Figyelt kérdés

A kijevi múzeumban őrzött Hun övvereten, szíjvégen levő rovásírásos ima gyönyörű. Nem tudom, hogy tudtok-e róla, hogy a szíjvégen talált rovásírásos szöveg megfejtésére Magyar rovásírás szakértőt - nyelvészt kértek fel !!! Előlünk mégis mindenáron eltitkolták, amíg lehetett.


Istennek hála ma már nem lehet szinte semmit titokban tartani!! Érdekesség, hogy az 1960-as évek elején szintén KIJEVBEN ((amiről ma már tudjuk, hogy Árpád nagyapja Álmos Őse ÜGYEK fejedelem alapította - építette szabír-Magyar város híres szabír kovácsiparával. Ott készültek a csodálatos Magyar szablyák.))


Régészeti feltárás során a Magyar hegyen találtak 9000 darab rovásírással teleírt pergamentet tökéletes állapotban !!!!


A kutató régész Armatov akadémikus az egészet elküldte futárral a Magyar Tudományos Akadémiának úgy gondolván, hogy MI vagyunk a megfejtésében illetékesek !!! Őt száműzték Szibériába !!


A 9000 darab pergament pedig szőrén, szálán eltűnt !!! Mai napig semmit nem tudni róla!! A finnugoristák hallgatnak (vagy lapítanak, mint az a bizonyos a fűben). Ma már kideríthetetlen, hogy megsemmisítették, vagy csak eltüntették, nem tudni. Talány kinek állt az érdekében????


Óriási, pótolhatatlan veszteség, mert minden bizonnyal hatalmas és teljesen autentikus információs tömeg állna rendelkezésünkre. A HAZATÉRÉS vagy HONVISSZAFOGLALÁS előtti, alatti és utáni időkből. S még mennyi minden van, amit eltitkolnak, vagy éppen megsemmisítenek előlünk. Visszatérve az imához: gyönyörű!! Nemhiába mondták a GÖRÖGÖK, hogy a szkíták - hunok - magyarok tudnak a legszebben imádkozni ISTENÜKHÖZ!!!!



HUN IMÁDSÁG


MIATYÁNK ISTENÜNK


BENNÜNK VAN ORSZÁGOD.


ELŐTTÜNK SZENT NEVED


TÖRVÉNY AKARATOD.


MINDENNAPUNK GONDJÁT,


MAGADON VISELED.


BŰNEINKET MINT MÁSNAK,


NEKÜNK ELENGEDED.


TE KEZED VEZET


KÍSÉRTÉSEKEN ÁT,


S LEFEJTED RÓLUNK


GONOSZ JÁRMÁT.


TIÉD A NAGYVILÁG


ÖSSZES HATALMA, ÜDVE,


MINDÖRÖKTŐL KEZDVE,


LEGYEN MINDÖRÖKRE.


Kr.u.410-460 keletkezett. Hun ezüstveretes szíjvégen rovásírással írva. A kijevi Nemzeti Múzeumban található.


2010. jún. 16. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Forrás? Mert ennek így nincs több alapja, mint a Gyűrűk Urának...
2010. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos sok ilyen van még, ami valamiért nem kap túl sok nyilvánosságot. Nemrég tártak fel egy földalatti piramis belső-Ázsiában (!), és a fala, mint Egyiptomban hieroglifákkal, tele van rovásírással. Kb. 1 hetet volt "nyilvánosságra hozva", azóta semmi, most már azt a könyvet sem találom sehol, ami ezzel foglakozott. Illetve a Szent koronán a képek olyan technikával készültek, amit abban az időben csak egy bizonyos nép tudott belső-Ázsiában, mégis elvileg a korona nem onnan származik. Utána kéne járni ezeknek a dolgoknak, én már mindent el tudok képzelni azóta, hogy az egyik egyiptomi piramisban egy olyan kőtáblát találtak, ami alapján összeraktak a műszakosok egy áramkört, és áram alá helyezve égett a villanykörte :D
2010. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
"aki eztet elhiszi, ..."
2010. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Én könnyebben elhiszem, hogy ez pletyka, mint azt, hogy tudósok titoktartást fogadnak.
2010. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
nekem az gyanús, hogy a 'miatyánk istenünk' úgy hangzik, mint egy keresztény imádság részlete. márpedig a hunok nem voltak keresztények... legalábbis azok a hunok, akik Kr.u. 410-460 között a Kárpát-medence területén tartózkodtak, nem voltak azok, és valószínűtlenül hangzik, hogy keletebbre lakó rokonaik keresztények lennének...
2010. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

a hunok jó része nesztoriánus keresztény volt


más az, hogy ez a szöveg teljesen mai gondolatvilágot tükröz

meg hogy az egész egy ba-romság

2010. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
EZ a szöveg mese. Nem keletkezhetett abban az időben. Nem is volt ekkora szókincsük. Hitelesebbnek tűnne,ha akkori szóhasználattal írták volna. Ilyeneket én is és bárki kitud találni.
2010. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

E-mailben kaptam,de a neten is magtaláltam utána.

A bosznia i piraisok rovásfeliratáról én is hallottam,de nem tudni,hogy az magyar-e.


Mi van ha szöveg nyelvezetét már átíerták a milyenkére?

Lehet,hogy nem pont így van. De a jelentés még leeht ez.


Az a baj,hogy már én sme tudom mit hidjek.

A rovásírásra is mondták,hogy kihalt és már sen ki sem érti,aztán tssék,egyrenépszerűbb-szerencsére.


Ahogy a szovjetek sokmindent eltűntettek ezzel is megtehették,nem igaz?

2010. jún. 17. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:

2010-06-17 13:21, remélem, azóta már tanulgatod a magyar helyesírást. Tudod, a mait. A többivel ráérsz majd akkor foglalkozni, ha már mennek pl. ezek a szavak:

- boszniai

- piramisok

- átírták

- mienkére

- milyen

- lehet

- sem

- higgyek

- híd

- tessék

- egyre népszerűbb

2014. jún. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!