Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire van szokásban a...

Mennyire van szokásban a "kapuban beszélgetés", ti voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
huszas éveimben járok vidéki kisvárosban, van olyan utcabelim néhány évvel idősebb akivel több mint 10 éve ismerjük egymást, én utca közepén lakom, ő a végén, és szokása így 2-3 hetente lejönni ha erre jár csak hogy miújság velem, és akkor kimegyek a kapuba fogadni és ott beszélgetünk. invitáltam már be, volt hogy elfogadta de inkább nem, és bármilyen témát ott szeret utcafronton megvitatni, sokszor fél óráig legalább elnyúló beszélgetésekben
2018. jún. 14. 20:33
 1/5 A kérdező kommentje:
elfelejtettem beleírni hogy kertvárosi család házas környezetről van szó nyilvánvalóan
2018. jún. 14. 20:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Pesten külső kerületi kertvársoban az utcaszakaszunk (2 utca közti) kb. 10 házában lakóknak köszönünk. Az egy-két házzal arrébb lakókkal általában váltunk pár szót, ha pl. ház elött kertészkedünk.
2018. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kilélezámú településen, illetve az ország Keleti, É-Keleti térségében még gyakori ez a fajta beszélgetés.
2018. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
észak-keleten élek, de nem sok hasonlót látok :)
2018. jún. 14. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy képzelem el, hogy régebben ilyesmi gyakoribb volt. Mostanában valahogy nem lehet szinteket tartani a kapcsolatokban, pedig mennyivel jobb lenne. A szomszéd, ha kedves és szimpatikus, akkor sem potenciális jóbarát, és jól is van ez így. Nem kell átjárni egymáshoz, nem kell megosztani a családi életünket vele, nem kell meghívni a gyerekét vagy az unokáját a szülinapi partira, nem kell traktálni egymást a magánéletünkkel, mert neki is van, és pont olyan mint a mienk. Lehet viszont jó viszonyban lenni, kedvesnek, udvariasnak, köszönteni egymást mint jó ismerősök, kicsit negállni (fél óra az kicsit) beszélgetni, akár még segíteni is egymásnak ezen a szinten maradva (bevinni a nehéz szatyrot, levágni a füvet az utcafronton, vinni egy marék cseresznyét) annyira hiányzik ez mostanában mindenhonnan. És tudom, hogy voltak padok a ház előtt, szerintem semmi nem tesz olyan biztonságossá egy környéket mint a ház előtt ücsörgő nénik és bácsik. Ismerek egy csomó embert a környéken, szívesen beszélgetek velük, nagyon kedvesek, néha fontosabb témákat is érintünk a világ dolgairól, örülök mikor találkozunk, de nem akarom, hogy beüljenek a konyhámba, nem akarok belemélyedni az életükbe, nem szeretném megosztani velük az enyémet. Ettől ezek még fontos és azon a szinten szoros kapcsolatok számomra. Ha behívnának egy kávéra, tudom hogy nekem is be kellene hívnom őket majd, és semmi kedvem az egészhez.
2018. jún. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!