Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pénz kéregetés szabálysértés!...

Pénz kéregetés szabálysértés! Rendőrség foglalkozik vele?

Figyelt kérdés
Szerintetek van értelme rendőrt hívni pénzt kéregetőkre? Sokszor van úgy metróállomásokon Határ út például, hogy teljesen életerős 18-35 közötti cigányok pénzt, aprót kéregetnek mégcsak nem is túl szakadtan. Ez azért eléggé bicskanyitogató dolog és egyébként szabálysértésnek is minősül. Ha ilyenre rendőrt hívok el fog járni ellene a rendőrség? Van értelme? Ha valaki sérült, idős akkor a csandben való koldulás nem probléma még adok is de ez telibe pofátlanság és felháborító szerintem.

2018. jún. 16. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, próbáld ki, rögtön megmondják a telefonba, hogy kimennek-e vagy sem.


Tetten kell érniük, de ha megjelenik a rendőr, úgysem fog kéregetni, szóval gyakorlatilag felesleges.

2018. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Haver aggyá mán egy szál cigit, buszjegyre kell!

Látod itt is lehet koldulni, nem foglalkozik vele senki.Jó mondjuk nem pénzt kértem, de a cigi is majdnem ugyanolyan:D

2018. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem foglalkoznak vele,föleg pesten.

De a legközelebbi " kéregetöt" nézte meg; mi van a kezébe (fedél nélküli lap) illetve fényképes hajléktalan kártya van nála?( Az ilyen regisztrált hajléktalanokat a törvény védi0.

A csöves,alkoholista,drogos kéregetőnél hiába lehet kés vagy agressziv,rendőrség mire odaér.... Már ha kimegy.

2018. jún. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A késes, pisztolyos kéregető,már egész más kategória.
2018. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ezen megakadtam h miért kellene tetten érni?

Én vagyok a sértett és körbevan kamerázva egy aluljáró általában és még tanuk is lehetnek meg több nap felvétele az elkővető múltja elég sok egyértelmű jel van... bár persze egy csomó macera...


csöveseket ki akarják tiltani de az életvitelszerű kéregetőket nem hát ez az erkölcsi magasság igazán...


cigi buszjegyre... ja aza a fajta egy másik kategória az nem életvitelszerű csak simán patkány...

2018. jún. 17. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Papírforma: igen, foglalkozik vele, szabálysértési eljárást folytat le.

Gyakorlat: felveszik a bejelentést, ha van szabad rendőr, ki is küldik. Felveszik az adatokat, elküldik a kéregetőt, ha régi ismerős és már unják, akkor elkísérik egy kevésbé forgalmas helyre, nehogy baja essen...

2018. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!