Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a roma kultúra 10 legfontos...

Mi a roma kultúra 10 legfontosabb jellemzője?

Figyelt kérdés

2018. jún. 20. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
"Roma kultúra"... Ez egy oximoron
2018. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kérdezd meg Balog Zoltánt! (EMMI) ő a szakértő ebben!
2018. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
89%
Ha igazi cigány kultúrát akarsz akkor rossz helyen keresed, menj amerikába, na ott igazi cigányok vannak igazi hagyományokkal!
2018. jún. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Ezt nem is tudom, ha valaki összeszedte valaha. Eléggé dokumentálatlan kultúra pl nyelvük van de nem tudom, hogy írnak is vagy csak beszélik (már aki). Leginkább nem itt keresném hanem pl a balkánon. Én Erdélyben nőttem fel ott vannak ilyen színes szoknyás cigánynék meg férfiak fehér ing, sötét szövetnadrág, fekete kalap, ilyenek. :) és ez általában a tisztább büszkébb fajta. Gyerekkoromban még néha szokás volt a leányszöktetés (férfi éjjel 'ellopta' a menyasszonyt, ez sokszor tizenéves kort jelentett náluk és itt nem 18-ra hanem 14-16-ra gondolok :) ) szóval nem egy mainstream de biztos vannak mindenféle szokásaik de gondolom ez is kikopóban van a nagy modernizációval (egy részéért kár, másikért meg nem...).

Tudom ez nem válasz de keress könyveket talán voltak antropológusok, szociológusok akik róluk írtak részletesebben.

2018. jún. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Meglehetős eltérések vannak az oláh, lovári, beás stb cigányok értékrendje között.
2018. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Röcsögei Péter ***** válasza:
Hány t-vel írják, hogy lovaskocsi?
2018. jún. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kikova ***** válasza:

A cigányság kultúrájának egy fontos jellemzője van: vérségi-rokonsági közösségekben élnek, és ezek a közösségi-összetartozási erkölcsi szabályok minden más szabályt felülírnak, elsőbbségük van. Szóval vannak a rokonok, meg az idegenek (ideértve a nem rokon más cigányt is). Ezért olyan nagyon ritkák pl. a vegyes házasságok a különböző cigány népcsoportok között (nálunk a rumungro-beás-oláh között).

A többi jellemző ennek a folyománya, de ez csoportonként változatos, nem tudok róla pl, hogy lennének általános közös egyéb jellemzők mondjuk a tadzsikisztáni és az andaluziai cigányok vonatkozásában...stb.

2018. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!