Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Skinhead/Punk? Nagyon érdekel...

Skinhead/Punk? Nagyon érdekel a téma, több punk barátom is van, skinhead azonban egy sem. Rengeteget utána olvastam már a két szubkultúrának, viszont nem értem.

Figyelt kérdés

Mindenhol mást olvasni és ütik egymást a mondatok. Valaki esetleg el tudná magyarázni leegyszerűsítve a dolgokat? Illetve, arra is kíváncsi lennék, hogy én hova illenék be. Biszexuális vagyok, hallgatok Alvin és a Mókusokat, Egészséges fejbőrt, Hunniát egyaránt. Nem vagyok rasszista, ha a cigányokról van szó próbálom kerülni őket, de nem ítélem el.

Mielőtt félreértés történne nem vagyok divatmajom. Egyszerűen csak meg szeretném érteni, hogy mi hogy van.



2018. jún. 21. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Skinhead-szélsőjobb

Punk-szélsőbal


De mi köze a kérdéshez annak hogy bi vagy?

2018. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azért írtam le, mert azt is olvastam hogy a skinheadek rasszisták, ezáltal ezt is elítélik.
2018. jún. 22. 15:50
 3/6 Alex Fly ***** válasza:

Eredetileg a skinheadek a punkmozgalomból nőttek ki. Azok kezdték elb akik a punk lázadásával egyetértettekb de az átalában középosztálybeli punkok polgárpukkasztásánál többet vártak. Ők inkább a munkásosztályból jött, radikálisabb fiatalok voltak (nem véletlen a hagyományos skinhead öltözet munkásruha-jellege), jellemzően nem túl optimisták, a punkoknál racionálisabbak és radikálisabbakb valamint jellenzően baloldaliak.

A rasszizmus csak később jelent meg a xenofóbiával együtt, ekkor kezdtek el a szélsőjobb felé fordulni. Ezeket nevezték bonehead-eknek, majd miután a skinhead- mozgalmat már ezekhez kötötték, attól ketdve az eredeti skineket a sharp néven nevezni.


Itt Magyarországon viszont ez kissé másképp ment... A skinhead-mozgalom a kezdetektől fogva a rendszerkritikus, nemzeti vonallal indult és ebben teljesedett ki. Ajánlott keresőkifejezés: Pannon-Skins...


De ha magadat kellene definiálnod, akkor a történekemmel nem sokra mész. És akkor emellett még ajánlom a HC-mozgalmak tanulmányozását is; ott is találhatsz érdekességeket...

2018. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az általad olvasottak nagy része vélhetőleg nem üti egymást, hanem arról van szó, hogy különféle punk mozgalmak léteznek, idővel több ágra szakadtak. Eredetileg politikai rendszerkritikus anarchista csavargók (csavargó=punk) voltak. Nem volt eredetileg se jobb, se bal a punkmozgalom, hanem anarchista. Magyarországon is rendszerkritikusok voltak, de ugye itt a kommunizmus ellen, míg Angliában, ahol indult (ha jól rémlik fejből, eleinte mod-oknak hívták őket), ott meg a munkanélküliség, az imperializmus ellen voltak, anarchistaként.


Az előző részleteket is írt, reálisan. Nem akartam ismételni, inkább egy picit hozzátenni, más szemszögből.

2018. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utána fogok nézni ezeknek. :)
2018. jún. 25. 21:38
 6/6 anonim válasza:
ha biszexuális vagy akkor kerüld a skinheadséget,mert ugye a nácik homofóbok. hozzád az elfogadás illik ez alapján,azaz a punk. felettem lévő válaszadó kicsit hülyeséget írt, mert nem minden skinhead szélsőjobbos(ritka aki nem az), viszont a punkoknál sem mindenki szélsőbalos, sőt alig vannak, hisz a punk mozgalom a kommunizmus ellen volt. A skinheadeket két csoportra osztjuk: S.H.A.R.P.(Skinheads Against Racial Prejudice azaz Skinheadek a faji megkülönböztetéd ellen) illetve vannak a boneheadek akik szélsőjobbosak. Magyarországon több náci skinhead de akadnak SHARPok is. Punkoknál vannak az Anarchisták, és a Kommunisták. Az anarchisták a rendszer ellen lázadnak,nem akarnak uralkodót a kommcsik pedig akarnak. Ha egy nagyobb punk csoportba tartozol ne legyél skinhead mert nem szeretik túlzottan egymást, de ez egyre inkább változik már. Ha punk szeretnél lenni nem kell annyira figyelni az öltözködésre a hajadon kívül,mert igénytelenebb módon öltöznek, a skinheadeknél ez ellenkező,bár kezd változni mert egyre több az igényesen öltözködő punk, és az igénytelenebb skinhead.
2018. júl. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!