Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hamvak szórásának van valami...

Hamvak szórásának van valami szabálya?

Figyelt kérdés
Ha elhamvasztanak valakit,bárhol ki lehet szórni a hamvait? Pl. Dunába,Tiszába,Kèkesen, bármi szép helyen? Barlangban? Otthon a kertben? Persze az elhunyt kívánsága szerint. Engedély kell hozzá? Vagy csak úgy odamegy valaki,és kiszórja?
2018. jún. 22. 14:44
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Én úgy gondolom, hogy az elszóráshoz nem kell engedély. Tudom, hogy ezek hamvak, de rengetegen szórnak sok más dolgot a Dunába is, meg mindenhova. Ha mégis félsz a szabályszegéstől szetintem kérdezz meg egy jogászt, vagy jegyzőt, ők biztosan tudják mi ilyenkor a szabály. Bár én úgy gondolom nem kell engedély ahhoz hogy elszórd a hamvakat, de ha ezt mise vagy hasonlók keretei között teszed, akkor lehet több dolog akadályoz. Tudom, hogy ezek egy halott hamvai, de ez is por/hamu, nem árt semminek. Szerintem nem köti szabály vahy törvény.

2018. jún. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A temetőn kívül bárhová teheted a hamvakat.
2018. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TR75 ***** válasza:
100%

"(4) A hamvakat temetőn kívüli ingatlanon a tulajdonos (kezelő) előzetes hozzájárulása után lehet szétszórni.


(5) * A hamvak légijárműről történő szétszórásához a légiközlekedési hatóság engedélye szükséges, amelyben meg kell határozni a hamvak szétszórásának módját is."



[link]

2018. jún. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. jún. 22. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg engedélyhez kötött, de amit nem tudnak a hatóságok az nem fáj. Ha megteszitek ne lássa senki. Az azonosítót semmisítsétek meg ami benne van, azt ne szórjátok el.
2018. jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak elmèletben érdeklődtem,az egyik magyar híresség temetett így. Érdekeltek a szabályok. Köszönöm.
2018. jún. 22. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!