Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehet a...

Szerintetek mit lehet a leghelyesebben tenni? Ha villamoson láttok egy drogos cigányt aki neki megy a barátnőjének és azzal fenyegeti, hogy szét szúrkája?

Figyelt kérdés

Ma délután fél 4kor utaztam az 50-es villamoson, amikor a drogos feltételezett cigány gyerek, drogot akart venni a villamos végében lévő 1 2 szemyélytől. A lány (feltételezett barátnője) a telefonját nyomkodta, miközben a srác mondta neki, "hogy had szívjak már be! " Nem tudom, hogy pénzt is kért e a lánytól mert direkt arébb ültem ráadásul háttal is. A srác egyre hangossabban szólt a lánynak, hogy ne nyomkodja már a telefonját hanem menjen oda vele azokhoz a személyekhez. Aztán az illettők leszálltak így a srác nem tudott velük "üzletelni" erre viszont teljesen kikelt magából a gyerek és elkezdett ordibálni a lánnyal meg csapkodni, hogy " te kutya verjen meg a gy*sz most miattad elkerültem az egészet! Szétszurkállak te f****ó k***a!" Stb És neki esett a lánynak. Nem tudom pontosan mit csinált mert bevallom, nem akartam oda nézni, nehogy aztán belém kössön a gyerek, hogy mit nézel. A lány próbált védekezni, meg mondta, hogy " hagyjál te paraszt mert a most hívom a rendőröket!" De a srác balhézott vele tovább. Valaki oda akart menni segíteni a lánynak de a srác rá ordított, hogy " magát is megszurkájam? Mit ugatsz be nekem? Beleverem a kést a torkodba!" Meg hasonlók. Mindenki át ment a villamos másik oldalába. Majd megállt a villamos és leszálltak.

Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni? Ha oda mész még tényleg megkéssel az ilyen állat, biztos bevolt állva!... Ha meg hátulról leütöd vagy valami akkor meg te kerülsz bajba. Bevallom sajnáltam a lányt, de nem mertem bele avatkozni. Igazából senki se nagyon villamoson. Ilyenkor mit lehet tenni? Ilyenkor hol van a nagy rendőrség meg a nagy közteresek? Egyszerűen szörnyű ami ebben a társadalomban megy!....

Bocsánat a regényért de ezt muszály volt leírnom.

Nektek mi a véleményetek? Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2018. júl. 3. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Hagyni kell. Ha kinyirja a csajt, akkor is eggyel kozelebb vagyunk a celhoz.
2018. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Csendesen leszállnék, majd felhívnám a rendőrséget, hogy az 50-es villamoson épp késelés+ kábszerüzlet zajlik, jöjjenek, és szedjék le az illetőket a járműről. (Így nem lennék áldozat, de nem is hagytam szó nélkül, és még a hatóságokat is értesítettem.
2018. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A srácnál nem tudom volt e kés, csak ordibálva fenyegetőzött. De ilyeneknél sosem lehet tudni.
2018. júl. 3. 21:43
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Értem, hogy mindenki megijed ilyenkor, de ha ott a telefon, miért nem lehet legalább a hangot rögzíteni, feljelentést tenni, rendőrséget felhívni?

Mindig mondom, hogy ellenőrök helyett inkább kamerákat kellene venni meg vészjelzőgombokat működtetni összekötve a rendőrség rendszerével. Többet érne mint a párosával ácsorgó emberek.

Nem azt mondom, hogy valakinek kockázatot kellett volna vállalnia, de azért mégis... nem tudom mennyi utas volt, de félelmetes belegondolni, hogy többen végignézik hogyan késel meg egy ember egy másikat. A rendőrséget ilyen esetben akkor is ki kellene hívni ha nincs kés, mivel életveszélyes fenyegetés történik. Na meg a többi utas megfélemlítése, egy beszámíthatatlan, láthatóan beteg ember viselkedése miatt. Jelezni kellene a villamosvezetőnek is, ő felel az utasok biztonságáert. Szerintem is durva, hogy ilyesmi megtörténhet, de azt gondolom ez mindenki felelőssége, az utasoké is. Ha ilyen esetek után senki nem tesz semmit, akkor egyre csak rosszabb lesz.

2018. júl. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Apszolút egyet értek veled! Valamit kikéne találni a bkk-nak vagy a kormánynak az ilyen esetekre, mert ez így nem mehet tovább!... Persze feltéve ha fejesek nem szarnak magasról az egészre....
2018. júl. 3. 23:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak kiabálnak, akkor hagyjad, nem a te dolgod.


Ha tettlegességre is sor kerül, akkor nem tanácsos beavatkozni, hiszen a srác kést emleget. Ilyenkor a rendőrséget kell hívni, ha már biztos távolságban vagy vagy a villamosvezetőnek jelezni.


-----


Ez általánosságban igaz mindenre. Amíg nem történik semmi illegális, addig ne üsd bele az orrod más dolgába, ha pedig igen, akkor jelezni kell a megfelelő hatóságnak, de nem kell hősködni.

2018. júl. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A nép hiteője ***** válasza:
100%
Tuti, hogy volt nala kes, es ilyenkor arrebb kell menni es hivni a rendoroket ennyi esze lehetett volna barkinek a villqmoson. Raadasul tobb szemtanu is volt a fenygetesekre stb.
2018. júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szét kell verni a rektes pofáját. A cigók gyenge fosok, ütlek-borulsz, vérfertőzött korcsok. :)
2018. júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Fel kell jelenteni azt a gyilkos lopos hazug fajtajat! Az ilyenekkel mind börtönbe a helyük. Sztem a rendes cigányokat is börtönbe kéne zárni mert veszélyesek a társadalomra nézve. Ha ez a barátnőjét leszurna akkor bárkit erre gondolj
2018. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!