Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amatőr írók hogyan törnek ki?

Amatőr írók hogyan törnek ki?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen a kérdés arra irányulna, hogy régóta álmodom arról, hogy valaha egyszer egy irományom napvilágot láthasson könyvformában. Kiskorom óta írok. Általánosban nem egy mese író pályázatot nyertem. Magyarán a lényeg az, hogy a fantáziám határtalan és megszámlálhatatlan mennyiségű történetem van; minden témában. Milyen úton-módon juthatok el olyan szintre, hogy valaki komolyan átolvashassa őket és talán ki is adja?!

2018. júl. 31. 23:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy írnak valamit, ami NAGYON jó. A kiadók tudják, hogy miben van fantázia, hogy mit lehet eladni. Bár manapság egyre kisebb a kereslet a nyomtatott könyvekre.

Bár nem tudom, a nagy kiadók milyen gyakran olvassák el a hozzájuk beérkezett műveket, de általában úgy van, hogy elküldöd, és ha tetszik nekik, akkor támogatva kiadják.

Saját költségen egyébként bármikor kiadathatod a könyved. Talán még a 18. év sem feltétel hozzá.

2018. aug. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze a híresebb kiadóknál azzal is számolni kell, hogy bele fognak szólni, még ha tetszik is nekik. Át kell majd írnod neveket, helyszíneket, esetleg cselekményeket, hogy eladhatóbb legyen.

Ők fogják eldönteni, milyen illusztráció, borító, cím legyen, például.

Szóval lehet, hogy megveszik a művedet, aztán a 40%-át átalakítják, mire kiadásra kerül.

2018. aug. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen valamilyen szinten ez érthető is, hogy nekik minél több hasznuk származzon belőle. Csak az is más kérdés, hogy az már nem 100% az én művem...
2018. aug. 1. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!