Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi takarnak ezek a búcsúsztató...

Mi takarnak ezek a búcsúsztató köszönések? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó helyre kategorizáltam-e be a kérdést, ezért bocsi!

Vannak az ilyesfajta elköszönések, mint az "Ég veled!" "Ég áldjon" és vannak az ilyen felkiáltások, mint az "Egek Ura!" "Magasságos Egek!" "Szent Ég!"

Nos, ezekben az látszik, hogy kerülik az Istenhez való felkiáltást és az Éghez fohászkodnak. Mitől van ez és mióta létezik? Átböngésztem a Google-t de mintha senki nem foglalkozott volna vele. :(



2018. szept. 1. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Isten nevét hiába szádra ne vedd. Gondolom ezért inkább körülírták.
2018. szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, igen de akkor miért ég, miért nem csak simán Úr "Magasságos Uram" "Szent Úr/Teremtő/Lélek" stb.
2018. szept. 1. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki imádkozik/fohászkodik, vagy éppen egy cifrát szentségel, akkor általában az égre néz, feltehetően azért, mert elméletben ugye valahol ott fenn lenne a Mennyország, az égben. Ergo Isten is ott van.

Sőt, ha valaki forgatja a szemét, vagy sóhajtozik, az is általában felnéz.

És mi van ott fent? Hát az ég. Na, ezért. Az áldás is az égből jön, Istentől.

Az "Ég veled"-re nincs ötletem, azt nem tudom kilogikázni, hogy miért kéne az égnek velem jönni bárhová. :D

2018. szept. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Hát nem mindenki vallásos, hogy Istenhez szóljon, mêg ha tudat alatt is...
2018. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!