Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ismeritek-e Helen Keller...

Bodorio kérdése:

Ismeritek-e Helen Keller történetet? Nekem abszurdumnak tűnik! Hogy valaki úgy diplomázzon le, hogy a segítője betűrol-beture "potyogi" a tenyerébe az egyetemi előadó mondatait? Hogyan adott számot a tudásáról?

Figyelt kérdés

Hogyan tudott még idegen nyelveket is megtanulni siketvakkent?

/Magát a történetet lásd:pl.Wikipedia/


2018. szept. 15. 00:43
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is abszurdnak tűnik. Érthetetlen, hogy a fogalmakat hogy magyarázták meg neki. Egyébként a youtube-on van párperces videó róla.
2018. szept. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem ismertek egyetlen siketvak szemelyt sem. De meg csak egy vakon szuletettet sem. Fogalmatok sincs, hogyan "mukodik" nekik a vilag. Azt gondoljatok, hogy az ilyen ember tuti, hogy egyben szellemi fogyatekos is, pedig ez nem igy van.
2018. szept. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Neked abszurdumnak tűnik, mert te látsz és hallasz, és ezek hozzátartoznak a hétköznapjaidhoz. Neki az volt a normális, hogy nem lát és nem hall, hiszen úgy nőtt fel, ezt szokta meg. Ettől még nem volt hülye, sőt. Azokat az agyterületeket, amik más embernél a látásért és a hallásért felelősek, az ő agya fel tudta használni másra.
2018. szept. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Olvasd el a könyvét! Alapmű minden fiatal diáknak és pedagógusnak, hogy mit és hogyan lehet elérni a pedagógiával. Segítője: a zseniális gyógypedagógus Anne Sullivan. "A XIX.sz. legérdekesebb személyisége" - mondta Graham Bell és mondták róla más híres emberek is, akikkel kapcsolatban volt. Valóban több nyelven írt-olvasott.

[link]

2018. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem abszurd, hanem csodálatos, hogy mire képes az emberi akarat.
2018. szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még kislány volt, megtanították beszélni, bár nehezen érthető volt, és tolmács kellett hozzá. A kezével tudott szájról olvasni is.

De általában ő is tenyérbe pötyögött.

Aki nem bízott a tolmácsban, az vizsgáztathatta írásban, aztán a Braille-írást lehetett olvasni, mondjuk puska segítségével.

2018. szept. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Helen Keller nem siketvakként született, és bár nagyon korán, másfél évesen vált fogyatékossá, ez a tény nagyon sokban megkönnyítette későbbi tanulmányait (mondjuk ez úgy hangzik, mintha lekicsinyelném a teljesítményét, persze ez nincs így, amit végrehajtott, az hihetetlen, már-már emberfeletti) . Aki már így születik, annak sokkal nehezebb dolga van, de ezzel a tenyérbe pötyögős módszerrel megtanítható kommunikációra.

Itt egy érdekes cikk a siketvakok tanulásáról:

[link]

2018. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Senki nem válaszolt arra, hogy ezzel a hátránnyal még franciául, németül, görögül és latinul is megtanulni (írásban), mégis hogy lehetett?/De biztos csak irigy vagyok!/

Hogy magyarázták el neki pl.hogy:

"mozdony"? Vagy:"zakatol"?

Vagy:"dominancia"?

2018. szept. 15. 23:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez egy nagyon bonyolult kérdés. Kérlek olvasd el az ajánlott Csöndes sötét világom c. művet. Ott 200 oldalon elmondják neked, hogy lehetett ez, itt nem lehet ezt pár sorban leírni. Valaki írta, hogy 15 hónaposan betegség miatt történt, tehát nem úgy született, amikor "örökre elcsöndesült és elsötétült a világ" - ahogy Helen írja később. De van, aki úgy születik és kialakítja a gyógypedagógus a fogalmi gondolkodást.

Egy régi Valóságban volt egy cikk sajnos a szerző neve nincs meg és nincs fent, amely ezt vizsgálta A fogalmi gondolkodás alakulása a siket és vak embereknél - a szenzualizmus kritikája. A cikkben írja a szerző: Zagorszk mellett van egy intézet, ahol gyógyítják őket. És egyetemet is végez közülük néhány! Egy nevelő mondta, megállította a folyóson egy fiú aki aznap lett 18 éves és azt kérdezte:

- Tanár úr én boldog vagyok?

- Te hogy gondolod? -kérdezett vissza a meglepődve a tanár.

-Úgy gondolom, hogy igen, boldog vagyok, mert a boldogtalanság valaminek az elvesztése, és én mindig csak kaptam!

A fiú úgy született, és nem olvasott Spinozát - mondta a nevelő.

Megrendítő.

Azért is mondtam, hogy alapmű minden pedagógusnak és diáknak...

2018. szept. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8: Hogyan magyarázza el ezeket a szülő a gyerekének? A gyerek az anya kezében, a vonat suhan a tájban, anya haja lobog, a gyerek látja suhanni a vonatot és hallja a zakatolást.


Helen Kellernek nehezebb volt, a zakatolást ki kellett tapogatnia, modellként is megmutathatták a vonatot és egy igazi vonatot is letapogathatott. De a Csendes, sötét világom leírja ezeket is.

2018. szept. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!