Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha te melyik országba költözté...

Ha te melyik országba költöztél vagy költöznél, ennek mik lennének az okai, és mik azok amik hiányoznának szülő országodból, ja és mi az ami bíztosan nem?

Figyelt kérdés
Húgom hívta fel a figyelmem Az Ország Váltó című műsorra. Amúgy mind a ketten, igaz más-más országban találunk meg a helyűnk.
2018. szept. 18. 23:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy ami már hiányzik, ha mint mi máshol éltek?
2018. szept. 18. 23:15
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem Olaszország tetszik, a hegyek, a tenger, a nyelv és a történelem, kultúra miatt is. Nyilván vannak negatívumok is, persze, most pl. kevésbé vonz, mint 10-20 éve... Erősen át kéne gondolni a dolgot. Viszont most is álmom, hogy legyen ott egy nyaralóm öregkoromra...


Nem tudom, hiányozna-e valami, hisz Magyarország közel van, hazajöhetnék bármikor. Max. egyetlen rokonom hiányozna, akitől most 25 km-re lakom és gyakran látom.

De mivel sosem éltem tartósan külföldön, ezt igazából nem tudhatom.

2018. szept. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bécsben élek és semmi sem hiányzik, hetente járok haza, de amúgy az osztrák konyha is nagyon közel áll a magyarhoz, így az étellel nincs gond.

Korábban lehúztam 3 évet Londonban, na ott keservesebb volt a helyzet. Hosszú lenne részletezni, de a lakhatás botrány, mind minőségben, mind árban. Az időjárás szintén pocsék és a város sem egy patika.

2018. szept. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha elköltöznék, úgy érzem, én Szamoáig vagy Tongáig meg se állnék. Azt gondolnám, ott nem érne el a világ nyomorúsága, és elég elszigetelt, megközelíthetetlen hely.

Hiányozna az itthoni vidék, az ismert tájak, na de a politikusok, és az egyre romló életviszonyok abszolút nem.

2018. szept. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Liechtensteinbe mennék, utálom az itthoni agyrém mentalitást, semmi sem hiányozna.
2018. szept. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

északra mennék, Izland Norvégia, Finnország, a rossz, hogy gyakorlatilag egyetlen embert sem ismerek ezekből az országokból, a nyelvet sem ismerem.

Szóval az emberi kapcsolatok hiányoznának magyarországról, meg persze család, a szülővárosom, na meg a jó idő!

2018. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Érdekes én amióta eszemet tudom az Nagy Britaniában szerettem volna élni, és több mint tíz éve itt is élek.

Londondban is éltem, hál Istennek nem volt az a dög meleg, és a fagyos tél sem.

Amikor ott magam úra voltam, egy ház felét, pontossabban a felső szintet béreltem.

Most hiányzik a tejfől, magyar kolbászok és egyéb magyar húsipari termékek. Anyám, Németországban lakó húgom, "világjáró" apám. Jó még nagybátyám.

Mondjuk én úgy választottam új és második hazát, hogy itt is, meg még hat helyen éltem legalább két hónapot diák éveim derekán a nyári szűnetekben.

Amikor otthon voltam a hímtagom is televolt azzal a "sivatagi forrosággal". - igaz az ahhoz öltözködő csinos lányok némíleg kárpotoltak. Amúgy mindig is otthon az késő ősz szerettem a legjobban.

Itt a fent említett hiányzó vagy nehezebben elérhető dolgokon kívűl mindent meg kapok minden téren.

Sőt már úgy érzem egy jó párkapcsolaton kívűl minden jót és érdekeset az arcomba tólnak.

Jó én jó angol nyelvtudással, jó szakmával, jó teherbírással és munkaszeretettel és több más egyéb melledt egy budai lakás árának a felével a számlámon jöttem ki.

2018. szept. 20. 21:30
 8/11 A kérdező kommentje:

Húgom meg Németországban a Mercedes-Benznél fejlesztő mérnők, már férjezett is. Még a férje is német. Ő meg ott érzi jól magát.


Várok még válaszokat.

2018. szept. 20. 21:35
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, egyébként én is angliában élek, de nem tetszik, pont amit írtam, az emberi kapcsolatok hiánya. Jobban keresek, mint otthon, de a pénz nem váltotta ki a barátokat otthonról, mert bár vannak haverok itt is, kva magányosnak érzem magam itt néha. És lehetnék a mercedes vezérigazgatója mondjuk Izlandon, amit írtam, ha nincs kivel megünnepelni ezt, az a szar dolog az egészben....
2018. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen feltételek (pl. csak magyar ajkú vagy mentalítású, esetleg győkerű) vagy magyarságod ami UK-ben hátrány ->lehet, de nem feltétlen az, sőt ...<-

vagy mi akadályoz Nagy Britaniában a barátságok kialakításában személy szerint téged.

Vagy a társadalmi státuszod sajátos magyar túl dimenziónálása, a középosztályig.

Nekem eddig város váltást is túl élő barátságokat is sikerűlt Angliában kötnőm.


Pont itteni távol létemben, londondi jó barátommal videó chat-eltem.


De van itt holland jóbarátom is, angol, ír, skót is. Ja és dán a legjobb barátom most.


Pont magyar barátom nincs.


Utálom a panaszkodást, főleg ha nincs alapja.

2018. szept. 21. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!