Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti nem gondoltatok még bele...

Ti nem gondoltatok még bele hogy miért élünk?

Figyelt kérdés

Szegény családból származunk, viszont ezt megtörte az apukám, és a 0-ról felhozta magát a nagyok szintjére, vállalkozó Autókkal foglalkozik..


Nagyon sok mindent elmesél nekem, és tanít ami egyre inkább kezdi felnyitni a szememet...


Ahogy látom a suliba s meg minden máshol a sok embert... Mi értelme annak hogy valaki egész héten 8-12órába dolgozik, és hétvégén pihen?

Mi értelme ennek a mókuskeréknek? Ennek a robotmunkának?

Nem igaz, hogy az emberek nem látják át, hogy azzal ha ő dolgozik, akkor csak más álmait valósítja meg, nem a sajátját...

Persze más dolog az ha, dolgoztat, mint mondjuk a vállalkozók...


Nektek mi a véleményetek erről?



2018. okt. 1. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Egy könyvnek van első és utolsó lapja. Csak azokat olvasod el?

Azért élünk, hogy megtanuljuk megbecsülni és élvezni azt ami van. Ez a lecke olyan személyiségét eredményez ami építi és nem pedig pusztítja a világot.


Saját vélemény.

2018. okt. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Masnak az apja lofütyre sem tanitja a gyereket magasrol leszarja, ugyh örülj, hogy ilyen apad van. Ahogy irtad felnyitotta a szemed meg ő is atlatja a dolgokat masok nem. Neked ez termeszetes masnak nem.
2018. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Világ életemben kerültem a munkát,akármit csináltam,csak ne munkából kelljen pénzt keresnem.Hát az élet nem hagyott békén,folyamatosan elvette a pénzemet amikor már sok volt,így most hol vagyok ? Ott ahol mindig is mondtam hogy nem akarok lenni,egy gyárban 2éve.Nagyon érdekes,mert ugye ezelőtt nagyon drága albikat fenn tudtam tartani,hisz volt pénzem.Viszont mindig bennem volt a para,hogy ha nem megy jól az üzlet,sima munkából hogy fogok egyedül albit fenn tartani ? El nem tudtam képzelni.És úgy rendezte az élet,hogy ebből a gyári fizetésből ezt meg tudom csinálni.Nagyon vágytam erre,mert volt egy exem akitől szabadulni akartam,és már kikészített.Ez eddig oké.Na és most kell majd elgondolkoznom azon hogyan tovább,mert mindig is tudtam hogy a mókuskerék nem élet.Zombi módon felkelek,elindulok,bent is zombi vagyok máshol járnak a gondolataim,mindig fáradt vagyok,szóval egyenlőre hagyom folyni kicsit a napokat,és komolyan elgondolkozom az életemen.
2018. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem gondolkoznak ilyeneken, mert csak az életösztön hajtja őket. Ezek általában a buta emberek. (És itt nem feltétlen a gyári munkásokra gondolok, persze köztük is van ilyen bőséggel.)

Egyébként egyetértek veled, szerintem ezen minden gondolkodni képes ember eltöprengett már. Viszont ha az embernek van egy célja, egy stabil családi háttere, amiért van értelme ebben a mókuskerékben élni, akkor akár még vidáman is túlélhető a dolog.

Egyébként szerintem azért élünk, mert megszülettünk és még nem haltunk meg :D

Viccet félretéve, szerintem nem kell túlgondolni ezt az "életet értelme" dolgot. Az életednek akkor van értelme ha te adsz neki, ha nem adsz neki, akkor nem lesz. Sokan mögöttes indokot látnak bele/keresnek a létezésünkbe, pedig nincs semmi ilyesmi.

2018. okt. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez, amit leírtál, a rabszolgaság. Az emberek egy része átlátja (csak nem képes változtatni rajta), másik része nem. A harmadik csoport kilép belőle.


Ma már lehet önfoglalkoztató úgy is, hogy nincsenek alkalmazottjaid. Kiszervezheted vagy automatizálhatod a munkát.


A napi robot egy hitvallás, amit tovább örökítünk a következő generációnak, mintha nem létezne más megoldás. Azt hisszük, így élni, így pénzt keresni a normális, és minden más csak a "szerencséseknek", a kiváltságosoknak van. Anélkül, hogy akár megpróbálnánk azt az utat.

2018. okt. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdés: Apád mennyi dolgozik? Ha most kevesebbet heti 40 óránál, akkor a vállakozás elején ez mennyi volt?


Figyelembe veendő tényezők:

1) Nincs meg mindenkiben sem a vállakozói szellem, sem, a tehetség, sem az energia erre.

2) Nincs meg mindenkiben az igény arra, hogy tehetős legyen vagy hogy hivatása legyen

3) Nem mindenkinek vannak (nagy) álmai.

4) Az egyénszemélyisége nagyban függ a környezetétől, szocializációtól. Apáddal nyilván történt valami, ami miatt ki akart törni az addigi helyzetéből.

...stb.

2018. okt. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!