Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pestiek, ti tudnátok vidéken...

Pestiek, ti tudnátok vidéken élni, illetve vidékiek, tudnátok Pesten élni? Pestiek esetében nem Bp melletti részekre gondolok, hanem távolabbi falukra, amik pl Jászberénytől kezdődnek, vagy az ország vegében és megy a földműves munka.

Figyelt kérdés
Hol éltek, illetve szerettek ott élni, ahol? Van előítéletetek az ellenkező helyen lakó emberekkel kapcsolatban (város-vidék)?
2018. okt. 7. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szívesen élnék faluban. Azon egyszerű oknál fogva hogy a legtöbb faluban a fiatalok jó része fogja a sátorfáját, a falu elöregedik. Még ha az adott falu nem is ilyen, akkor is ha akarok bármit (pl. jó munkahelyet, gyerekemet jó iskolába járatni, egy Coopnál nagyobb boltba menni) akkor úgyis valami nagyobb városra van szükség. Tehát ha nem agglomerációja egy nagyobb városnak a falu, akkor nem élnék ott szívesen.
2018. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Van előítéletetek az ellenkező helyen lakó emberekkel kapcsolatban (város-vidék)?"


Vannak sztereotípiák, de tudom hogy csak sztereotípiák. De egyébként még Budára és Pestre is vannak külön sztereotípiák (Budán sznobok élnek, Pesten meg prolik, kivéve a belvárost ahol meg romkocsma-töltelék álértelmiségiek).

2018. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéki vagyok és nagyon szívesen élnék Pesten.
2018. okt. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs előítéletem a másol lakókkal szemben.

Ha van a kiszemelt vidéki házban megfelelően kiépített víz, villany, WC, stb., akkor úgy gondolom, hogy igen, tudnék vidéken élni.

2018. okt. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vidéki voltam, bő 10 éve Pesten élek. Ez utóbbit jobban szeretem, de a tönbbség szerintem szívesebben élne vidéken.
2018. okt. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!