Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül, ha valakit...

Mennyibe kerül, ha valakit feljelentek lopásért/csalásért?

Figyelt kérdés

Részben saját hibám, Egy aukciós oldalon vásároltam egy terméket. Az összeget átutaltam, és vagy 2-3 hét halogatás után megkaptam. Az áru bolti értéke közel 70 ezer, amit én adtam a használt termékért az 48 ezer volt. amit kaptam pedig egy 100 Ft.-ot se érő utcán talált semmi. Tudom hogy nem szabad előre utalni, de ha utánvéttel kérem.. akkor is csak akkor látom a csalást, ha már átvettem és kibontottam ugyebár. Mielőtt megvettem volna az eladó küldött képeket is az eladó termékről, ami nem az volt amit kaptam. ez esetben egy óráról beszélünk, az amit fotót küldött reálisnak tűnt, mint az eredetei. Amit kaptam pedig egy földön talált, repedt üvegű kacat.

Egy szó mint száz, ezt a 48 ezret nem nyelem be. Megvan az eladó telefonszáma, neve és magánbankszámla, ahova utaltam. Mennyibe fog nekem nagyjából fájni, ha feljelentem? Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. okt. 10. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Feljelentést tenni miért kerülne pénzbe???
2018. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Feljelentés ingyenes, a per kerül pénzbe. :)
2018. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Akkor kiterjesztve, mennyibe számoljak egy ilyen perrel? Mind anyagiakban, mind időben? Tudom, hogy kisebb összegekért nem érdemes pert indítani, de hol a határ? mit nyeljek, de és mit lehet (érdemes) már feljelentés útján perelni?
2018. okt. 10. 20:39
 4/13 anonim ***** válasza:
Idoben ugy ket-harom évet. Ha nem többetm
2018. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Most első körben el kell döntened, hogy büntetőfeljelentést teszel csalásért vagy polgári pert kártérítésért. Büntetőügyben az állam perel, neked nem lesz költséged. Lehet, hogy előbb ezt indítanám, és utána próbálnám tőle behajtani a káromat vagy így, vagy úgy.
2018. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha az ügyvédi költségek meghaladják az ellopott összeget, akkor értelmetlen perelni, mert akkor is vesztesz, ha nyersz.
2018. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Ahogyan írtátok, első sorban büntetőfeljelentést teszek majd. Telefont nem veszi fel, küldtem SMS-t és Az oldalon is írtam neki, hogy hétfőig utalja vissza a vásárlás értékét. Amennyiben nem jön be hétfőn megpróbálom elindítani.

Még egyszer köszönöm.

2018. okt. 10. 21:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6: ez nem igaz, mert általában polgári perben a vesztes fizeti a nyertes ügyvédi költségeit is
2018. okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 de mire eljutsz odáig, hogy megnyered a pert, elköltesz egy rakat pénzt. A saját ügyvédedet nem fogja kifizetni az ellenfél!
2018. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, de bizony, az utolsó percig. Mellé fizetnie kell a beutazási költségeteket a bíróságra, meg egyéb apróságokat, de egy rafkós ügyvéd még akár az új cipőd árát is a nyakába varrja, mert a régit lejárkáltad a lábadról a sok bíróságra szaladgálás alatt.


Az meg egy másik kérdés, hogy mindez behajtható-e a bűnösön. Mert oké, hogy a fentebbi mindet a nyakába varrja az ügyvéd, az állam pedig kötelezi, hogy megfizesse az okozott kkárt az utolsó fillérig. De ha nincs semmije (semmi sincs a nevén), akkor behajthatatlan az összeg, és a kérdező sosem fog hozzájutni, nemhogy a fentebbi teljes összeghez, de még a 48ezer forintjához sem, hiába költött akár a legjobb ügyvédre százezreket közben.

2018. okt. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!