Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mindig...

Miért van az, hogy mindig ugyanazok az emberek szövegelnek több különböző helyen?

Figyelt kérdés
Egy csomó ember van az országban, akiknek a véleméynét szívesen meghallgatnám, de a beszélgetős műsorokba mindig ugynazok vannak. Például A három magyarban és a kötöttfogásban átfed két ember, aztán a kötöttfogás tagjaiból kettőnek még saját YT csatornája is van. De ugyanez a helyzet a másik oldalon, az új szabadfogás műsorvezetője csinálja a Pesti Srácokat is, stb. Miért nem engednek másokat, miért egy tucat ember forog állandóan a médiában?

2018. okt. 12. 10:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez mindig is így volt, ők a komálósok, meg futtatják őket, illetve ők saját magukat is.

Tehetségkutatásra menni macerás dolog, meg aztán ha van egyfajta feladat és van olyan ember, aki hasonlót már hasonlót megoldott, akkor a legegyszerűbb azt megszerezni, az már bizonyított. Egy új ember mindig kockázatos, meg egy idegennek, egy ismeretlennek azon kívül, hogy esetleg málénak bizonyul, ismertsége sincs.

Ha esetleg úgy vélik, valakinek van már olyan köre, akik kedvelik, az már valamennyire sztár, nagyobb lesz a nézettség kezdettől fogva már csak a neve miatt is, egy ismeretlen esetleg a sorozat végére hozná a szintet, amit az ismert ember már elejétől is behozhat.

A nézettség meg pénzt jelent a reklámok által, amit vagy a blokkokban helyeznek el, vagy a műsorban közvetlenül.

Pénz és üzlet van a hátterében minden módon.

Elkezdeni sem olyan könnyű az ilyenfajta munkát, kell hozzá jó adag exhibicionizmus, meg bizonyos jártasság is, talpraesettség, jól kell tudni szövegelni és valamelyes műveltség sem árt, ha van a háttérben.

Tudni kell, mikor lehet, sőt kötelező hülyéskedni, mikor maradjon komoly, de valamennyire mégis érdekes valaki.

Belőlem biztosan nem lenne jó műsorvezető, unalmas lennék, bár tudok frappánsakat mondani, meg ha kedvem van hozzá, akkor szövegelek is, de a csendet is szeretem, van akit csak hallgatok, bólintok néha, vagy vonok egyet a vállamon, mert nincs mindig kedvem 'hozni a formámat'.

Voltam egyetemen oktató, meg vállalatnál középvezető és jó hírem volt, tudtam érdekesen magyarázni, motiválni, de amikor ostoba, pimasz tudatlansággal találkoztam, nem éreztem vágyat rá, hogy ab ovo magyarázzak el olyasmit, amit mindenkinek tudnia kellene, vagy magától is rá kellene jönnie, ilyenkor faképnél hagytam az illetőt, vagy megparancsoltam szűkszavúan, mit kell tennie.

Olyan állásban, amiről beszélsz, viszont erre nincs mód, ott állandóan pörögni kell, azért kapja a pénzt, hogy szórakoztató legyen.

2018. okt. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!